Dobrý den,

takže můj taťka je úžasný řemeslník. Pouští se bezhlavě do jakýchkoliv oprav a vylepšení. Je úžasně pracovitý. Takový Ferda Mravenec. Vyrobil si úžasnou domací sekačku, to, že kamínky občas trefí nějaké okno, jistě není na závadu. Vyhořela elektřina? Nevadí taťka mravenec, tedy Ferda kutil, se pustí i do opravy elektřiny. Co z toho, že si nevypne hlavní jistič, hlavně že má starý šroubovák bez izolace. Ze zásuvky vyšlehne blesk a dílo dokonáno. Nu což, to se  nějak nastaví, vylepší či opraví, udělá se slepý obvod, hlavně, že to nějak funguje. Dala ti zásuvka pecku? No to, děvenko, nesmíš na ni sahat. Půlka domu připojená na jednu zásuvku pomocí prodlužek, ale hlavní je, že to přece funguje. Po dvoře se člověk bojí za vlhka projít, číhá tam elektrické propojení venkovního čerpadla, a tak mají naše boty vždy vyšší gumovou podrážku.

Jéje, rozbilo se okno? Není problém. Dá se tam zatím karton. To, že to nedělá estetický dojem, je fuk, hlavně, že tam nefouká.

Je potřeba smontovat skříň. Panečku, to tam nikdy nemůže pasovat a tohle vyrobili jistě špatně. Tak to Ferda kutil převrtá, vylepší prkýnky. Nový povrch skříně je podrápaný od úprav systému "Pat a Mat". Výsledek vypadá jako bazarová skříň, která prošla krutou válkou někde v Asii. Ale taťka se na ni zálibně podívá a řekne: "A je to!"

Táta je moc ochotný a kutí rád. Co na tom, že to za estetický dojem a bezpečnost používání dostane horší známku, hlavně, že to přece funguje. :-)

S pozdravem,
Eliana  


Milá Eliano, něco mi to připomíná... :-)) Tak držím palce, ať ten proud nikoho nešlehne. Zbytek už je přeci jen estetická záležitost, ne? :-)

Máte také nějaké zkušenosti s řemeslníky, nebo si doma všechno opravujete sami? Nebo dokonce i něco sami vrábíte? Vytváříte? Máte zlaté ručičky? Ukažte! Pošlete fotku svých zlatých ručiček!

redakce@zena-in.cz