Listové těsto je surovina k nezaplacení. Když chcete rychlý moučník, křupavé tyčinky, šátečky plněné sladkou nebo slanou náplní. Dnešní kulaté paštičky si také zamilujete. Jsou totiž hezké na pohled, snadné na přípravu a velice chutné.

paštičky z listkového těsta

Na tento recept kupuji těsto hotové, už rozválené na plát. Ušetří to trochu práce, jen rozbalíte a vykrajujete. Průměr koleček, které jsem vykrajovala, byl 4 cm, vnitřní kolečko 2 cm. Tak nějak podobně to zkuste taky. Samozřejmě můžou být paštičky i trochu menší nebo větší, ale tahle velikost mi přišla ideální, jako „jednohubky“.

Nejprve si připravíme základy - kolečka z listového těsta, které upečeme, necháme vychladnout a plníme. A teď přichází to nejúžasnější na celém receptu. Náplně jsou nekonečné. Vaše fantazie, obsah lednice, oblíbené dobroty vaší rodiny, sezonní suroviny.

Kolečka vykrajujeme co nejtěsněji vedle sebe, aby nám zbylo co nejméně těsta. Zbylé kousky pak spojíme, moc nemačkáme dohromady, spíš jen naskládáme těsně vedle sebe a přejedeme trochu válečkem, aby se jednotlivé kusy spojily. Já z tohoto těsta potom vytvářím třeba maličké záviny lehce namazané nutelou (vyjdou třeba dva, tři, fakt malé) nebo krájím pruhy, které potřu vejcem, posypu kořením a upeču tyčinky.

Suroviny

  • 1 balení rozváleného listového těsta
  • 1 vejce na potření

na náplň

  • oblíbený měkký sýr - lučina, čerstvý kozí, pomazánkové máslo, trocha taveného sýra
  • šunka, uzený losos, kousky kuřecího masa, bylinky, zelenina, olivy, sušená rajčata...

na ozdobu

  • uzený losos, bylinky, olivy, kousky ořechů, ovoce...

Postup

Listové těsto rozbalíme, rozmotáme a připravíme si kulaté (nebo klidně i čtvercové, ale ty nejsou tak hezké) formičky. Jednu větší, jednu menší, aby nám po vykrojení středu zůstal malý okraj.

paštičky z listového těsta

Jednotlivá kolečka pak pomažeme rozšlehaným vejcem a skládáme na sebe - spodní kolečko plné, bez vykrojeného středu a něj dvě kolečka s vykrojený středem. Můžeme klidně nejprve kolečka naskládat na sebe. lehce přitisknout (aby se vám výsledný zaklad nerozjel a nenaklonil do strany jako některé kousky mně) a až potom potřít vejcem. Tady si ale dáváme pozor, abysme nepotřeli boky, těsto by tak pěkně nenaskočilo.

paštičky

Pečeme v troubě vyhřáté na 200 °C, až pěkně naskočí a zezlátnou. Klidně můžeme před pečením ještě propíchat spodní kolečko vidličkou, aby nám moc „nevyskočilo“.

paštičky

Hotové základy necháme úplně vychladnout a poté plníme připravenými krémy.

Tipy na plnění paštiček

losos - rozmixovaný uzený losos, pomazánkové máslo, sůl a pepř. Ozdoba: pažitka či kopr, kousek uzeného lososa

sušená rajčata - ricotta, rozmixovaná se sušenými rajčaty v oleji. Ozdoba: kousek černé olivy

niva - rozmixovaná niva s lučinou nebo pomazánkovým máslem, mírně zředěná a zjemněná trochou smetany. Ozdoba: kousek praženého vlašského ořechu

sýr s bílou plísní - rozmixovaný a vyšlehaný sýr s bílou plísní, máslo, smetana. Ozdoba: kulička bílého hroznového vína

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama