V pražské pasáži Černá růže proběhne 11. května vernisáž celosvětově vůbec první výstavy věnované historii tvarování ženských prsou včetně chirurgických úprav. Návštěvníci se tak dozví, jak si ženy upravovaly tvar dekoltu třeba již ve starověku nebo že první pokusy o zvětšení poprsí byly prováděny pomocí parafínu.

operace

Na místě bude možné podstoupit odbornou konzultaci týkající se tvaru poprsí s odborníky z kliniky plastické chirurgie Esthé, kterou vede věhlasný český plastický chirurg doc. MUDr. Jan Měšťák, Csc. V rámci vernisáže bude odstartována soutěž, ve které půjde o to rozeznat přírodní ňadra od silikonových.

boobs

Že touha po krásném poprsí není nic nového, a že o přitažlivý dekolt usilovaly ženy od pradávna, ukáže květnová výstava v pražské pasáži Černá růže s názvem „Od korzetu k silikonům aneb Historie tvarování a plastických operací prsou“. Její tvůrci mapují historii tvarování a úprav ženského poprsí od starověku až po dnešní dobu. K vidění tak budou ilustrace antických podprsenek ale i současné fotografie z operačních sálů, které se na veřejnosti objeví poprvé v takto tematicky zaměřeném celku.

Co výstava nabídne návštěvníkům

  • 16 fotopanelů s ilustracemi a fotografiemi mapující úpravy poprsí od dob antiky po současnost
  • Možnost fotomontáže ideálního poprsí v počítačovém programu
  • Reálné historické exponáty z oblasti plastických operací poprsí
  • Ukázku historických korzetů
  • Možnost sáhnout si na nejmodernější prsní implantáty firmy Mentor, která je lídrem na poli výzkumu a vývoje nových implantátů
  • Část věnovanou rekonstrukcím prsu po nádorovém onemocnění
Reklama