Dobrý den Prababko, děkuji i vám za váš milý příspěvek. S vlasy jste toho zažila opravdu hodně:). Taky jsem si u babičky ráda hrála s parukou, skvělá zábava hrát si na paní kadeřnici:) Krásný den!


 

Jelikož téma je opět neodolatelné, pokusím se o pár vzpomínek.Vzhledem k mému věku půjde o malou historii vlasové módy několika desetiletí. První větší úprava-trvalá elektrická ondulace ve „ stáří „ 15 let - byla provedena zkušenou rukou mého strýčka, profesí kadeřníka a holiče.Byla jsem jako beránek.Bohužel příroda mě obdařila po tatínkovi vlasy jemnými.Vždy jsem to cítila jako křivdu, poněvadž můj starší bratr naopak podědil prvotřídní kvalitu maminčiných vlasů.Mamince každá ondulace vydržela klidně i rok, bratrův dnes již prošedivělý účes na ježka je dosud skvělý, pevné a husté vlasy způsobně drží tvar.

Následovaly vlasy natáčené na menší či větší natáčky, pak přibyly laky, lepivé a nerozčesatelné, výběr žádný nebyl.Ani tužidla, kondicionéry , vosky,vlasové masky,vyživovací ampule ...Šampony byly práškové, tekuté jen březové v plastových polštářcích a asi dva druhy ve skleničkách.

V době dospívání jsme si s kamarádkou vzájemně barvily vlasy hennou, byla pouze v přírodním odstínu a na vlasy „ házela „ měděný odstín.

Když jsem se vdávala, měla jsem tupírovaný vyšší účes, jakýsi drdol. V zaměstnání jsem pak nosila pracný výtvor s vlasovými příčesky, musela jsem kvůli tomu brzy ráno ke kadeřnici na výrobu umně prokládaného uzlu.Příčesky jsem měla dva, oba z pravých vlasů, jeden hladký, druhý natrvalený.Získat  je nebyla potíž, sestřenice, dcera již zmíněného strýčka, mně je vyrobila.

A už se pomalu blížím k používání prvních barevných šamponových přelivů, občasné domácí tzv.kolíčkové ondulaci, o něco později nastoupilo období parukové.Paruky byly dost drahé, těžce se sháněly za tuzexové bony.Mám dodnes jednoho Lomikara, jak jsem své paruce láskyplně říkala.Nosila jsem ji ráda, bylo to rychlé, delší syntetické vlasy s pěkným odstínem se daly různě upravovat. Když se paruky přestaly nosit, posloužila několikrát jako doplněk ke kostýmu na maškarní ples, taky dětem na hraní.

Asi je mně souzena henna jako taková, po barvení chemickými barvami v kadeřnictví si už šediny opečovávám sama , používám hennové barvy s různými odstíny, nejen přírodním, namlouvám si, že škodí méně.

Kdo má zkušenosti s hennou, ví, že po nanášení směsi vypadá hlava / dámy prominou / jako pomazaná kravincem, takže připomíná úpravů vlasů afrických žen jakéhosi kmene, které opravdu používají tohoto přírodního tužidla, ale výsledná barva tak na čtyři týdny drží celkem spolehlivě.

Hennový kruh se uzavřel, i můj příspěvek končí.Třeba jste v něm našly něco zajímavého.

Prababka

Pozn. red: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Chodíte ke kadeřníkovi?

  • Jak často chodíte ke kadeřnici?
  • Barvíte si vlasy? A v salonu, nebo doma?
  • Přinesla jste kadeřnici obrázek a nechala se ostříhat podle něj?
  • Jak výsledek dopadl?
  • Toužila jste někdy po účesu, který nosila nějaká celebrita?
  • Chytla vám špatně barva? Co jste dělala?
  • Chodíte ke kadeřnici jednou za rok?
  • Nechodíte ke kadeřnici vůbec? Proč?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá voňavý dárek, kouzelnou toaletku Cherry Bloom od Yves Rocher (100 ml, edT) v hodnotě 710 Kč:

edt

Milé čtenářky, prosím, další příspěvky už neposílejte. Sešlo se jich dnes opravdu mnoho a už bychom je nestihly bohužel všechny vydat. Děkuji za pochopení!

Reklama