Tuto neděli se konal benefiční koncert v Domově sv. Karla Boromejského, kterému se trefně říká Čtyři světy pod jednou střechou. Kromě kláštera Boromejek tu totiž najdete Svět starých a nemocných lidí, Svět civilních zaměstnanců a dokonce i Svět odsouzených žen.

Poklid, ve kterém se tyto čtyři světy prolínají, v neděli narušila Slavnost v zahradě. Společně s Domovem ji pořádalo Národní dobrovolnické centrum HESTIA a výtěžek 13 750 korun, který byl získán ze vstupného a zdvojnásoben na 27 500 korun Nadací Divoké husy putoval na podporu činnosti Domova.

Součástí Slavnosti v zahradě bylo i zahájení výstavy Co dělají dobrovolníci?, výstava dětských kresbiček a malůvek, z nichž některé vznikaly přímo při akci ve stánku loutkového divadla Minor, příjemné občerstvení, ale hlavně tři koncerty: Pepa Zíma a jeho Hity do pěkného i špatného počasí, Jan Sklenář & BecaudBrellBend a jejich šansony Gilberta Becauda a Jacquese Brella a do třetice kapela Traband se svojí autorskou tvorbou.

Dlužno dodat, že ačkoli Traband je pro mne srdeční záležitost a skladby od Jacquese Brella prostě miluji, Josef Zíma byl prostě nepřekonatelný! Klobouk dolů před tím, co tenhle profík ve svých šestasedmdesáti letech a s kovovým kolenem na pódiu předváděl. Byl to bod programu, na který jsem se těšil nejméně. Důvod? Když se řekne koncert Josefa Zímy, vybavím si dechovku, kterou zrovna moc nemusím. Pan Zíma zabrousil ale nejen k Vejvodovi a spol., ale zazpíval i filmové melodie a uši pamětníků potěšil i hity z pera Jaroslava Ježka a páně Voskovce a Wericha.

Počasí se trochu zkazilo, ale obětavé jeptišky rozdávaly deštníky a utíraly lavičky. Procházka po rozkvetlé zahradě také stála zato, bramborák a pivo... Prostě krásně prožitý nedělní podvečer.

Jezdíváte na zahradní slavnosti? Kde jste byli naposled? Slyšeli jste někdy Josefa Zímu zpívat live?

Reklama