Proč jsem mu slibovala, že přijdu? Jsem unavená a vůbec nemám společenskou náladu, ale brát to teď zpátky by bylo dost hloupé. Nebudu to hrotit. Chvíli se tam zdržím, něco popiju a přátelsky pokecám. Zdržím se tak hodinku. Svou přátelskou povinnost splním! To jsem však ještě nečekala, co se ten večer odehraje.
 

Kolem deváté jsem zvonila u domovních dveří. Během chvilky mi kamarád otevřel a vřele se se mnou přivítal se slovy: „Konečně jsi tady. Můžeme tedy začít.“ Začít s čím, říkala jsem si, copak se beze mě nemohli bavit? Ale pokrčila jsem nad tím rameny. Byla jsem moc unavená na to, abych nad tím zdlouhavě přemýšlela.

 

Konec konců na to ani nebyl čas, protože jsem hned byla zavedena do obýváku, kde už všichni seděli různě rozsazení po gauči a zemi. Většinou v párech. Zase tu budu jak kůl v plotě, prolítlo mi hlavou. Všichni se tu k sobě budou tulit a já se na ně budu dívat. Tedy nebudu se dívat. Jako vždy budu raději zarytě sledovat zem nebo obsah své skleničky. To je úděl nás, co jsme „single“. Někdo tomu říká „šťastně nezadaný“, já bych to spíš nazvala „trapně odložený“.

 

Z mých nejistých úvah mě vytrhl hostitel. Zastrčil nějakou videokazetu do videa a pak prohlásil slavnostním hlasem: „Prohlašuji dnešní party za zahájenou. Je povoleno vše, co není zakázáno. A zakázáno je toho opravdu málo. Takže, nevyužívat lože mých rodičů, všude jinde se to vsákne. A hlasité projevy si nechte na fotbalový zápas. Přece jenom nechceme plašit sousedy.“ S tím pustil na videu play a přisedl si vedle mě.

 

„Jsem rád, že jsi přišla. Věřím, že se ti to bude líbit,“ zašeptal mi do ucha a rukou ukázal na video a také na jeden páreček na gauči. Opravdu jsem nevěděla, kam svůj pohled obrátit. Na videu šlo nějaké porno a na gauči začala dívka rozepínat svému doprovodu poklopec. Vyvalila jsem oči a zalapala po dechu. „Co to má znamenat?!“ To mi bylo hned vysvětleno.

 

Kamarád mě seznámil s tím, že se rozhodl pořádat vždy jednou do měsíce u sebe doma swingers party. Jeho rodiče pravidelně jezdí do svého druhého domu, aby si trochu užili jeden druhého, a jejich synátor má tím pádem na celý víkend volný byt. Proběhly už takhle dva velice úspěšné večírky. S rukou kolem mých ramen mi velmi přesvědčivě říkal, jak by si vyčítal, kdyby mě ochudil o tento zážitek.

 

V televizi už vystřídali třetí polohu a vyměnil se pár. Dívka na gauči už neměla v chlapcově klíně jen ruku a vedle nás začali jinou dívčinu vysvlékat dva kluci. Musela jsem asi výrazně poblednout v obličeji, protože mi hostitel nabídnul skleničku vína s ujištěním, že je to v pořádku. Co má být v pořádku?! To, že je tu kolem mě spousta párů, a nejen párů, na té nejlepší cestě k souloži?

 

V šoku jsem do sebe obrátila celou skleničku na ex. Kamarád se usmál a řekl: „Tak je to hodná holka. Pojď ke mně trochu blíž.“ Víno však nezapůsobilo tak rychle, jak možná předpokládal, a tak jsem ho rázným gestem ruky odstrčila. Mezitím si pár na gauči vyměnil pozice a dívka vedle nás dovolila jednomu z kluků, aby ji navštívil v klíně.

 

To už bylo pro mě trošku moc. Vrávoravě jsem se postavila na nohy. Už nikdy nebudu pít víno na ex a už nikdy nebudu chodit na party, kam jsme zvána stylem: „Přijď večer. Rodiče na víkend odjeli, a tak jsem pozval pár lidí.“ Bílou barvu v mém obličeji vystřídala jemně červená. Kamarád se mě naštěstí ani nesnažil zadržet. U dveří jsem z věšáku strhla svoji bundu společně ještě s nějakými věcmi někoho z těch souložících nemravů a už jsem za sebou zabouchla dveře.

 

Zastavila jsem se až po deseti minutách rychlé chůze. Došlo mi, že jsem šla na úplně opačnou stranu, než bydlím, ale v tu chvíli to ani tak nehrálo roli. Srdce mi tepalo až ve spáncích. Dech jsem se marně pokoušela srovnat dalších deset minut. Tak takovýhle šok jsem ještě nezažila. S kamarádem jsem od té doby nemluvila a mluvit nehodlám. Kdyby mi aspoň něco řekl předem, mohla jsem se na to nějak připravit, nebo to rovnou odmítnout, ale tohle jsem brala trochu jako podpásovku. Pravděpodobně to byla první a poslední party takového druhu, které jsem se zúčastnila.

 

Byla jste také někdy na swingers party? Nebo byste se jí chtěla zúčastnit? Byla byste spíše pro praktikování, či pozorování? Jaký máte vůbec názor na zábavy tohoto druhu? A jak se díváte na ty, kteří se swingers pravidelně zúčastňují?

 

Jak vypadá taková akce v profesionálním prostředí, si můžete přečíst ZDE.

Reklama