Zamyslely jste se nad tím, kolik času trávíme my matky bez dětí? Jen se svými partnery. A hlavně ten čas trávily něčím, co nás těší a baví. Jak se vlastně změní partnerství dvou lidí, kterým se narodí dítě? Nad tím přemýšlela jedna z blogerek ze Sexymamas.

Změní se diametrálně. A ačkoli to všichni víme nebo alespoň tušíme, dokud tu situaci doopravdy nezažijeme na vlastní kůži, neuvěříme, jak moc se změní s příchodem vytouženého miminka vztah s naším životním partnerem.

love

Po porodu prvního dítěte přichází zpravidla neskonalé absolutní štěstí a dojem „konečně jsme rodina“. Muž se může prvních pár měsíců cítit odstrčený, což vlastně i je, protože žena má plno práce srovnat se svojí novou životní rolí, novým společenským statusem a hlavně se seznámit a sžít s tím novorozeným zázrakem. Pokud to však v partnerství funguje jak má, tak se situace během pár týdnů nebo měsíců uklidní a pro ryze partnerský život, co se týče společného času, není jedno dítě nijak zásadní. Jedno dítě vám snadno pohlídá babička, kamarádka...

S příchodem druhého potomka to už začne být veselejší. Nejen, že musíte řešit žárlení staršího sourozence, ale najednou nemáte skoro žádný čas na sebe, na partnera už vůbec ne. I takoví partneři, kteří se do péče o dítě a domácnost do této chvíle příliš nezapojovali, najednou musí začít mnohem víc fungovat.

Pokud žena kojí, tak je skoro vyloučené strávit mimo domov o samotě čas delší než 2-3 hodiny. Ano jde sice odstříkat mléko, ale shánějte hlídání pro kojence a ještě jeho sourozence. Žena už také mnohdy jednoduše nemá energii na to, aby hrála ještě roli usměvavé manželky někde ve společnosti, a tak je ráda, když se po příchodu partnera na chvíli svalí na gauč a nemusí nic

Jasně, prvních pár měsíců je zkrátka záhul pro všechny strany a pro ženu obzvlášť. Ale chce to nepropadat panice a brát to jako krátkou životní etapu, která se už nebude opakovat a tak rychle uteče!

Když jsou děti malinko větší a už nejsou tolik závisle na mámě, co se týče kojení, tak je ale velmi žádoucí občas si vyrazit s partnerem ven - večeře, divadlo, kino, koncert nebo jen obyčejná procházka po městě. Zkrátka čas, kdy chvilku nebudete řešit jen provoz domácnosti a děti, ale sebe navzájem. Povídat si tak, jak jste si povídali, než jste měli děti. Vypadnout z té každodenní rutiny a koukat na sebe jako na muže a ženu a ne na mámu a tátu (ještě lépe „maminu“ a „taťku“). Nenechat váš vztah vyhasnout, ale snažit si v něm pořád udržovat jiskru. Je to sakra těžké, ale jde to! Musí se jen chtít. A to na obou stranách. Děti jednou odrostou a co pak? Zjistíte, že si nemáte, co říct a že když pominete děti, tak vlastně nemáte už nic společného.

Je skvělé snažit se v otci svých dětí vidět pořád MUŽE (a naopak). Tak se jednou za měsíc vybičujme, hezky se oblékněme a pojďme se svým manželem na rande!

Příchod nového roku k drobným změnám přímo vybízí, takže pokud jste se doteď zanedbávali, je skvělý čas to napravit! A hlavně - nikdy není pozdě na změnu...

Vaše SexyMamas

Autorka článku: Lenka

sexy mamas

Blog Sexy Mamas založily tři akční maminky, které mají potřebu psát nejen o mateřství, ale i módě a volném času. A dost je to baví. Jejich blog můžete sledovat zde: www.sexymamas.cz.

Čtěte také:

Reklama