Dnes ráno došlo v pražské Michli k napadení 50leté ženy kyselinou chlorovodíkovou. Žena byla s vážným zraněním převezena do nemocnice. Mužem podezřelým z kyselinového útoku je její přítel.

„Útočník polil tvář ženy v chodbě domu u výtahu dosud neznámou látkou, pravděpodobně kyselinou a následně utekl. Policisté po něm pátrají,“ sdělil mluvčí policie Jan Daněk. Podle informací Novinek jde o přítele poškozené ženy.

Podobný případ se stal v loňském roce, v západočeské metropoli v Plzni, kdy kyselina 25letá půvabné dívce poleptala celý obličej včetně očí, ruce a nohy. Přežila jen díky včasnému zásahu lékařů. Má trvalé následky.

„Za víc než půl roku Martina podstoupila bolestivé a náročné transplantace kůže na všech poleptaných plochách těla. Byl jí amputován ušní boltec a část nosu. Ale nejzávažnějším následkem poleptání je poškození očí. Martina je v současné době nevidomá a lékaři si netroufají odhadnout, zda někdy uvidí,“ svěřila s bolestivou zkušeností maminka Martiny.

Policisté po více než devíti měsících obvinili z útoku jejího bývalého přítele, na kterého soud minulý týden uvalil vazbu.

kyselina

Z obou útoků, které dělí rok, jsou podezřelí partneři žen. Sice se tvrdí, že od lásky k nenávisti je jen malý krůček, ale nemůže existovat dostatečný důvod pro to, aby člověk spáchal něco tak strašného a doživotně poznamenal osudy tolika lidí.

Omluva pro takový čin neexistuje. Domníváte se, že je možné najít alespoň odpověď na otázku, co přiměje člověka k tomu, aby případné partnerské neshody řešil takovým způsobem?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama