Vždycky věděla, že se jednou chce provdat. Jenže pak potkala Robina (34), který měl na sňatek naprosto opačný pohled. Považoval ho nejen za zbytečný, ale dokonce i za velmi riskantní. Razil názor, že si partneři po svatbě přestanou jeden druhého vážit a začnou se považovat za něco jistého.

ter.jpg
Foto: Shutterstock

Vykládal, že zná spoustu holek, ze kterých se v manželství stali spíš tlustí kamarádi, nebo druhé matky jejich chlapů. Prý sice věří, že já bych snad byla výjimkou, ale nepotřebuje k naší lásce papír. Že já ano, to ho nezajímalo,“ svěřuje se Tereza, která se svým přítelem i přes tento nesoulad zůstala. Milovala ho a doufala, že časem změní názor.

Protože ji o ruku nepožádal ani po čtyřech letech, pomalu začala ztrácet víru. Tu ji ale vrátilo neplánované těhotenství. „Když jsem Robinovi ukázala dvě čárky na testu, měl obrovskou radost. A já vycítila svou příležitost. Řekla jsem mu, že jestli si mě nehodlá vzít, tak půjdu na potrat. Rozhodně nebudu svobodnou matkou. Strašně jsme se pohádali. Řekl, že ho vydírám. Ale já neustoupila,“ popisuje Tereza svůj boj za žádost o ruku. A ta druhý den skutečně přišla.

„Oznámil mi, že o miminko ani o mě nechce přijít, takže budu mít, co si tak přeju. Sice ze snubního prstýnku nemám takovou radost, jako kdyby to nebylo vynucené, ale i tak chrochtám blahem. Kdo mě odsoudí, ať si trhne! Prostě je pro mě důležité mít svá práva a stejné příjmení, jako zbytek rodiny,“ dodává Tereza.

Čtěte také: