Beáta a David jsou spolu už sedm let. Říká se, že sedmý rok je kritický, ale nic nenasvědčovalo tomu, že by měla přijít krize. Naopak, jejich vztah je stabilní, bez nějakých větších zvratů, krizí, ale i překvapení. Zkrátka stále stejný.

64c8d1deef600obrazek.png
Foto: Shutterstock

Když jsme se s Davidem dali dohromady, takřka hned jsme poznali naše kamarády, takže se z nich stali naši společní. V létě jsme ale s přáteli nikdy moc času netrávili, spíš jsme si užívali volný čas a dovolenou ve dvou. Letos mi ale David oznámil, že bude muset hodně pracovat a asi nebude mít na žádnou dovolenou čas. Chápala jsem to, nemá to teď po pracovní stránce jednoduché.”

„Jeden týden ale prý jede na služební cestu do Itálie. Ptala jsem se, jestli nemůžu jet taky, ale prý by na mě neměl čas. Nevadí, říkala jsem si. Stejně jsem pracovala na novém projektu, a tak jsem si říkala, že se na něj zaměřím.”

„Shodou okolností v ten stejný čas jedou do Itálie i všichni naši kamarádi, to jsem se dozvěděla bokem a přišlo mi to jako podezřelá náhoda. Neřešila jsem to. Petr, nejlepší kamarád Davida, mi ale řekl, že je to finta a na žádnou služební cestu nejede. Schválně si vymyslel, že jede do Itálie a pak mi má říct, že tam naše kámoše potkal, a tak s nimi strávil nějaký ten čas,” popisuje Beáta.

Beáta přemýšlela nad tím, v čem je háček. Kdyby ji podváděl, tak si asi nedomluví Itálii s kamarády, ještě jejich společnými. Vymyslela to tak, že se ho na to nebude ptát a do Itálie dorazí později a udělá Davidovi takové menší překvapení. Nebyla si jistá, nevěděla, jestli je to dobrý nápad, ale bude lepší ho překvapit, než se na něj sesypat jako stíhačka a vyzvídat. Dokonce ji i napadlo, že tam chce vymyslet, jak ji požádat o ruku. Ale kvůli tomu by přece nemusel až do Itálie, že?

„Opravdu jsem Davida nechala odjet a tři dny poté přiletěla na místo také. Všichni kamarádi o tom věděli, jen David ne. Když mě viděl, totálně ztuhnul a nevěděl, co říct. Odešel a celý den byl pryč, vrátil se až večer. Vzal si mě stranou a zařval na mě, že už mě má dost a potřebuje taky nějaký čas sám pro sebe. Na to konto jsem se ho zeptala, proč mi to nemohl normálně říct a proč si musí vymýšlet takové pohádky? Nedokázal mi odpovědět. Oznámil mi, že je se mnou v hrozném presu a poslední rok ho vztah se mnou nebaví. Několikrát si užil jinde a nedokázal se tomu postavit. Poděkoval mi a řekl, že je dobře, že jsem sem přijela, protože jinak by mi to nedokázal říct a trvalo by ještě dlouho, než by se k něčemu odhodlal. Ukázalo se, že kamarád Petr tohle všechno věděl a už se na to nedokázal dívat, proto mě podpořil v tom, abych ho překvapila a on bouchnul. V tu chvíli jsem poznala, jaké to je, když se vám otočí život vzhůru nohama během hodiny. Peníze utracené za let domů mě v tu chvíli mrzely nejméně,” zakončuje zdrcená Beáta.

Zdroj: respondentka Beáta

Čtěte také:

Reklama