Hned po vyučení šla Lucie do práce a za svůj život nikdy nezažila, že by po ní nějaký její partner chtěl, aby byla doma a práce nechala. Až ten poslední. Začalo jí to vyhovovat, ale nedomyslela, že neudělat si zadní vrátka nebyl dobrý nápad.

64edc994bfad0obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Když jsem se seznámila s Petrem, bylo mi 27 let a do té doby jsem neměla šanci si něco našetřit. Po roce mi řekl, že by chtěl, abych byla doma a starala se o domácnost. Věděla jsem, že to tak měla jeho maminka, ale nenapadlo mě, že by to chtěl i po mně. Byla jsem nejdřív zaskočená, ale postupem času se mi to začalo líbit. Stejně jsem šla na mateřskou a zaměstnaná jsem byla dost – ať už dítětem nebo úklidem,” vypráví Lucie.

„Časem mi došel pravý důvod toho, proč to chce. Je neuvěřitelně žárlivý a chce mě mít pod kontrolou. Peníze jsem od něj dostávala na příděl, ale bylo jich dost a vůbec jsme nestrádali. Dceři zaplatil všechno, co potřebovala i chtěla. Jezdili jsme na dovolenou a mohli si dovolit skoro všechno. Jenže já už jsem toho po deseti letech měla trochu dost a chtěla jít někam do práce, i třeba na částečný úvazek nebo na brigádu. Petr mi to zakázal a aby toho nebylo málo, zakázal mi vídat se s kýmkoli. Bál se, že mu budu zahýbat, i když k tomu neměl jediný důvod.”

„Cítila jsem se jako ve vězení a asi i to zapříčinilo, že jsem mu byla nevěrná (jen dvakrát během tří let). Možná na truc, nevím. On to samozřejmě zjistil a vyhodil mě z domu. Vyhodil je silné slovo, měla jsem nějaký čas na odstěhování, ale přestával mi dávat veškeré peníze. A já neměla vůbec nic, byla jsem úplně na suchu. Nikdy mi to nedošlo, ale když se to stalo, zjistila jsem, že jsem bez něj úplný chudák a nemám ani na týdenní nákup. Dcera zůstala u něj, s čímž jsem souhlasila, protože bych se o ni teď nedokázala postarat a já jsem odjela k mámě. Vůbec nevím, co bude dál. Musím si najít práci a bude to pro mě obrovská změna. Až teď mi došlo, jak hloupá jsem byla, když jsem všem tvrdila, že být doma je pro nás nejlepší a že nemůžu nic ztratit. Vlastně si za to můžu sama, a to je nejhorší,” zakončuje smutně Lucie.

Lucie ještě dodává: „Dost možná jsem si tím zkazila život, nebudu mít nárok ani na důchod. Nejlepší by bylo, kdyby mě Petr vzal zpět, udělám pro to vše."

Autor: respondentka Lucie

Čtěte také: