cl.jpg
Foto: Shutterstock

„Mně je dvaatřicet a Lukášovi pětatřicet a v poslední době začal přivádět řeč na společnou budoucnost. To mi samo o sobě nedělá problém. Miluju ho, ráda bych se za něj provdala a zestárla po jeho boku, ale je tu jeden nezanedbatelný problém, a tím jsou děti. V Lukášově práci i mezi kamarády začal baby boom a jeho kolegové jako na běžícím páse oznamují, že čekají přírůstky do rodiny, nebo jejich partnerky dokonce rodí. Na základě toho mu asi začaly tikat biologické hodiny,“ popisuje Anna.

Lukáš se s Annou chce bavit o pořízení potomka, ta ale z konverzace všemožně kličkuje, protože před ním má velké tajemství. Nejenže děti nechce, ale také je mít nemůže.

„Vždycky jsem věděla, že děti nechci. Mimina v kočárku mě nikdy nezajímala a malí řvouni mě na veřejnosti akorát otravují. Tenhle nepopulární názor si ale nechávám pro sebe a neměla jsem potřebu ho sdělovat ani Lukášovi. Obtěžovalo mě řešit antikoncepci, a tak jsem se před několika lety rozhodla pro sterilizaci. Děti mít proto ani nemůžu, ale Lukáš to netuší,“ svěřuje se Anna.

Ta momentálně neví, jak Lukášovi tuto skutečnost sdělit. Bojí se, že když mu o své sterilizaci řekne, opustí ji a začne si hledat partnerku, která mu děti dá. Uvažuje tedy i o tom, že se uchýlí ke lži.

„Asi mu řeknu, že vysadím prášky, které stejně neberu, ale on o tomhle nemá přehled a necháme to na přírodě. Užijeme si hodně sexu a já budu vědět, že z toho dítě nikdy nebude. A když mu bude připadat divné, že se nic neděje a pořád nejsem těhotná, donesu si od doktora potvrzení o neplodnosti. Lukáš nemusí vědět, že jsem si ji zařídila sama. Snad nebude chtít adopci,“ uzavírá Anna. 

Zdroje: respondentka Anna

Čtěte také: