Internetové deníky jsou plné zpráv o Paroubkově svatbě. Pokud vám unikly některé informace, přinášíme krátké shrnutí.

 

Paroubek se rozvedl se svou ženou Zuzanou v září tohoto roku. Už v říjnu plánuje svatbu se svou partnerkou Petrou Kováčovou.

 

Deník Blesk.cz již druhého října spekuloval nad místem obřadu. Měl jím být rakouský Dieten. Paroubek by tím tak ještě více ublížil své exmanželce, která si toto místo velmi oblíbila a nedávno tam také trávila dovolenou.

 

Církevní obřad ano, ale jaký?
Expremiér trvá na církevním sňatku. Bude svatba katolická? Nabízela by se, protože rodiče Petry Kováčové jsou silně věřící římští katolíci. Deníku Právo k tomu však Paroubek řekl: „Katolický sňatek v mém případě nepřichází v úvahu. Určitě proběhne nějaký církevní sňatek, a to bude za účasti církve československé husitské.“

Petra Kováčová to nepovažuje za problém: „Můj dědeček byl luterán a ženil se v katolickém kostele. Jsme přece křesťané," sdělila Blesku svůj postoj.

 

Paroubek se musí kát
Aby sňatek mohl proběhnout, bude se ale Paroubek muset kát, protože se před pár měsíci rozvedl. I když první sňatek nebyl církevní, církvi vadí.

„I tam, kde civilní svazek byl rozveden, musí církev bedlivě rozvážit, zda udělení svátosti manželství vyhoví. Samozřejmě i tady bude klást důraz na hlubokou kajícnost, lítost a touhu po obnově života s Bohem,“ řekla biskupka Církve československé husitské Jana Šilerová. Jiný názor má ale farář husitské církve Zdeněk Břeň. „Je to jenom na jeho rozhodnutí a svědomí,“ říká.

 

Zuzana Paroubková by se v církvi zklamala
Svoji první manželku Zuzanu si Jiří Paroubek bral na úřadě. Církevní sňatek pro něj proto bude novinkou. Zuzana Paroubková se nechala slyšet, že kvůli sňatku exmanžela vystoupí z církve:  „Pokud bude sňatek církevní, zvážím své setrvání v církvi, jelikož tím ve mně zklame základní hodnoty, které mě s ní spojují a v které já věřím,“ řekla deníku Aha! Zuzana Paroubková.

 

Co si o Paroubově husitské svatbě myslíte vy? Uvěří církev, že jeho svědomí je čisté? Co si myslíte o reakci Zuzany Paroubkové?

 

Zdroj: blesk.cz, týden.cz, lidovky.cz, aha.cz

Reklama