Pára se stává stále běžnější součástí moderní domácnosti – od vaření v páře až po sprchové a parní boxy v našich koupelnách. Pára je stále více ceněna pro své účinné čisticí schopnosti. Je tedy nasnadě, že ji využijeme i k obnově oděvů, a to způsobem stejně přirozeným a k přírodě šetrným, jako při ostatních činnostech v domácnosti.

Novinkou od společnosti Whirlpool na českém trhu je pračka STEAM 1400, která při praní využívá principu páry, a kombinuje tak její sílu s přirozeným účinkem vody. Ozdravné, šetrné a zároveň velmi účinné působení páry umožňuje důkladně odstranit skvrny i pachy.

Technologie napařování u praček Whirlpool zajišťuje hloubkové čištění i těch nejjemnějších kousků prádla, jako je hedvábné spodní prádlo nebo krajky. Pára v pračce STEAM působí hned třikrát – zvyšuje účinek praní, působí antibakteriálně a osvěžuje.

Prací účinek násobí pára tím, že přirozeně uvolňuje vlákna, a tím umožní pracímu prostředku proniknout do hloubky, přímo do samého srdce vláken, a odstranit tak i odolné skvrny.

Antibakteriální účinek páry spočívá v tom, že při zvolení funkce Dezinfekce se na konci pracího cyklu napustí do bubnu pára a zajistí potřebný ozdravný efekt. Výhodou je, že pára působí antibakteriálně i při nízké teplotě praní (např. 40 °C).

Osvěžující účinek páry zbaví prádlo během 20 minut nepříjemných pachů, jako je kouř nebo kuchyňské výpary, a celkově prádlo zrenovuje tak, že je můžete ihned opět nosit. Program Refresh navíc usnadní žehlení – mírně navlhlá tkanina s uvolněnými vlákny se žehlí mnohem snáze.

Pračka STEAM je vybavena technologií 6. smysl. Tato technologie přizpůsobí cyklus praní druhu a množství prádla a tím ušetří až 30 % času, vody a energie. 6. smysl rovněž rozhoduje o tom, kdy a kolik páry se má během pracího cyklu použít.

Pračka nabízí i funkci ručního praní. Choulostivé kousky prádla už není třeba prát ručně, účinek je ale stejný jako při šetrném ručním praní.
Jako příslušenství lze využít i speciální síťové vaky, tedy zvláštní prací pytle navržené speciálně pro jemné prádlo. Vaky drží malé kousky prádla pohromadě, a brání tak jejich nadměrnému putování v bubnu během praní.

Pračka Whirlpool STEAM 1400

Obchodní kód a ceny STEAM 1400, doporučená cena 23 990 Kč
Rozměry Standardní rozměry:
850 x 595 x 600 mm (výška x šířka x hloubka)
Hlavní vlastnosti o technologie 6. smysl
o energetická třída A+ 
o kapacita 8 kg prádla
o funkce páry
o dezinfekční funkce (antibakteriální účinek)
o osvěžovací cyklus
o 0-1400 ot./min.
o LCD displej
o 10 základních programů + doplňkové
o elektronické dotykové ovládání

Více inspirace naleznete na stránkách www.whirlpool.cz

Reklama