Otřesný případ, který se točí kolem výroby uzenin ze shnilého masa se opět odehrál v Německu. V poslední době jde již o několikátou kauzu tohoto druhu, kterou naši sousedé řeší. Masokombinát ve městě Lohne v Dolním Sasku vyráběl párky ze zkažených vepřových hlav. Zboží bylo určeno pro německý, ruský a rumunský trh. Detaily jsou nechutné. Svědkové uvádějí, že vepřové hlavy určené ke zpracování byly v pokročilém stádiu rozkladu a velmi zapáchaly. Od loňského března prý putovaly do výroby asi čtyři tuny smrdutého masa, které se míchaly s čerstvým.

 

Místní státní zastupitelstvo vede vyšetřování vůči třem odpovědným zaměstnancům masokombinátu. Vyšetřovatelé se opírají o tvrzení pěti rumunských dělníků. Tvrdí, že do závodu každý víkend přivážejí velké množství zkažených prasečích hlav. Pracovníci z nich oddělovali maso, které šlo na další zpracování. Při první inspekci v závodu však hnijící potraviny nebyly nalezeny. Nyní probíhá expertíza vzorků z mrazících boxů.

 

V posledních letech se v Německu tento problém vyskytl opakovaně a v jednom z případů byla cílovou zemí dovozu i Česká republika. Spolková vláda schválila zvýšení pokut za obchodování se zkaženým masem z dvaceti tisíc na padesát tisíc eur, což je více než 1,3 milionu korun.

 

 

 

 

 

 Kupujete pravidelně uzeniny? Myslíte, že je něco podobného možné i u nás? Co si dát dnes k večeři párky?

Reklama