ParkHotel Tosch přišel na zimní sezónu se dvěma novinkami - se saunováním v přírodě a Speleoterapii.

ParkHotel Tosch je čtyřhvězdičkový, stylový hotel v srdci Šumavy, přímo v Kašperských horách, na okraji národního parku, na trase Srní, Kvilda, Modrava.

Štěrba

Hotel má k dispozici 39 pokojů a 4 apartmány, wellness centrum s bazénem, masážemi a kosmetickým ošetřením Sothys, konferenční místnosti, vinárnu. V blízkosti také leží Skiareál Kašperské hory.

Saunování v přírodě je u nás stále v menšině. Naopak v severských zemích potkáte sauny téměř u každého jezera nebo fjordu. I v rakouských hotelech dostává prostor venkovní wellness oáza. U nás se zatím využívá zejména uzavřený prostor v budově. Pokud však umístíme saunu do venkovního prostoru, saunování získá novou dimenzi. Možnost osvěžení na čerstvém vzduchu, spojení saunování s přírodou, využití přírodních zdrojů - voda z potoka, sníh nebo relaxace pod šumícími stromy - to jsou výhody pro návštěvníka.

Štěrba

ŠtěrbaPrvní sudová sauna v České republice je součástí wellness zahrady ParkHotelu Tosch a poskytuje netradiční zážitek ze saunování. Procedura v Sudové sauně poskytne návštěvníkům nový způsob, jak zajímavě a netradičně relaxovat. Tento druh relaxace je k dispozici v každém ročním období. V kamnech HARVIA se topí dřevem, saunu osvětlují plameny ohně a náladové podsvícení lavic. Atmosféra dokonalá pro romantický zážitek ve dvou nebo s přáteli. Plameny v kamnech plápolají, v okolí sauny se prohání vítr a saunování je opravdu idylické. Po saunování se můžete zchladit v ochlazovací dřevěné kádi s výhledem na hrad Kašperk nebo skočit do sněhu. Tedy vydejte se za saunovým zážitkem na Šumavu!

Další novinkou v nabídce ParkHotelu Tosch je Speleoterapie ve vlastní hotelové jeskyni. Jeskyně má 150 m2, výšku 7 m, teplotu 13 stupňů, vlhkost 90 % a je umístěna 7 m ve skále pod hotelem. Pochází ze 16. století, využívala se jako sklad a chladírna piva pro Městský pivovar. Host nemusí opustit hotel, přímo od recepce se dostane do jeskyně po dlouhém jednoramenném schodišti.

Štěrba

Tato ojedinělá procedura je alternativní léčbou pro pacienty s nejrůznějším onemocněním. Převážně se jedná o onemocnění a vady dýchací soustavy a k léčení se právě využívá jeskynního klimatu. Pro Speleoterapii nejsou příznačné jen krasové jeskyně, vhodné jsou i jiné prostory v podzemí ve skalách. Stálá konstantní teplota, vlhkost, příjemné dekorativní osvětlení a relaxační hudba vás provází při hodinové terapii.

Štěrba

ParkHotel Tosch má k dispozici 39 pokojů a 4 apartmány, wellness centrum s bazénem, masážemi a kosmetickým ošetřením Sothys, konferenční místnosti, vinárnu.

V blízkosti také leží Skiareál Kašperské hory.
www.tosch-parkhotel.cz

Sudové sauny, venkovní wellness zahrady, saunové parky realizuje společnost 4Health z Bakova nad Jizerou a informace získáte na www.NetradicniSauna.cz
www.NetradicniSauna.cz

Reklama