Dior vsadil na ženskost a feminismus. Modely byly inspirovány římskými bohyněmi například z Botticelliho maleb.

5e2856d3709711111-dior.jpg

Značka Chanel pod vedením Virginie Viard představila „klášterní“ módu. Gabrielle Chanel byla po smrti své matky poslána do sirotčince. Toto místo, kde strávila velkou část dětství, ovlivnilo její tvorbu a estetický pohled.

channeeel.jpg

Společnost Ralph & Russo, která slaví desáté výročí, během probíhajícího týdne módy v Paříži představila nádhernou elegantní kolekci. Je inspirována archivem značky a spojením nově objevených prvků. 

Ralph.jpg

Kolekce jaro/léto v podání Elie Saab je velkolepá, hodně zdobená a velmi honosná. Šaty jsou plné zlatých prvků, krajek a volánů.

Elie-Saab.jpg

Libanonský couturier Georges Hobeika představil svou kolekci jaro/léto 2020 v Palais de Chaillot v Paříži. Prostor byl přeměněn na molo, které vyvolalo kouzlo exotického středomořského životního stylu z minulé éry. Hobeika ve své kolekci spojil sílu přírody, extázi svobody a filozofii zábavy.

hobeikaaa.jpg

Kolekce couture Alexandra Vauthiera je příběhem osobností. Alespoň tak o ní mluvil návrhář před módní show. Střídají se v ní odkazy na osmdesátá léta s klasičtějšími prvky a poměrně vysoká škála tvarů a objemů.

Alexandre-Vauthier.jpg

Foto: Profimedia

Který model vás zaujal nejvíce?

Reklama