Dior vsadil na ženskost a feminismus. Modely byly inspirovány římskými bohyněmi například z Botticelliho maleb.

Značka Chanel pod vedením Virginie Viard představila „klášterní“ módu. Gabrielle Chanel byla po smrti své matky poslána do sirotčince. Toto místo, kde strávila velkou část dětství, ovlivnilo její tvorbu a estetický pohled.

Společnost Ralph & Russo, která slaví desáté výročí, během probíhajícího týdne módy v Paříži představila nádhernou elegantní kolekci. Je inspirována archivem značky a spojením nově objevených prvků. 

Kolekce jaro/léto v podání Elie Saab je velkolepá, hodně zdobená a velmi honosná. Šaty jsou plné zlatých prvků, krajek a volánů.

Libanonský couturier Georges Hobeika představil svou kolekci jaro/léto 2020 v Palais de Chaillot v Paříži. Prostor byl přeměněn na molo, které vyvolalo kouzlo exotického středomořského životního stylu z minulé éry. Hobeika ve své kolekci spojil sílu přírody, extázi svobody a filozofii zábavy.

Kolekce couture Alexandra Vauthiera je příběhem osobností. Alespoň tak o ní mluvil návrhář před módní show. Střídají se v ní odkazy na osmdesátá léta s klasičtějšími prvky a poměrně vysoká škála tvarů a objemů.

Foto: Profimedia

Který model vás zaujal nejvíce?

Reklama