stella.jpg

Foto: Profimedia

Koronavirová pandemie se odráží i na módních přehlídkách. Očekávaný Pařížský týden módy, který se věnoval haute couture, se, stejně jako jiné, přenesl do virtuálního prostoru. Značky Dior nebo Mugler například ze svých přehlídek vytvořily krátké filmy. Značka Coperni zase uspořádala drive-in přehlídku, kterou diváci sledovali ze svých aut. Hermès vsadil na multižánrovou kulturní performaci a online přehlídku uspořádal i Chanel.

dfd.jpgFoto: Profimedia

Módní gigant vzdal u této příležitosti hold modelce Stelle Tennant, která koncem minulého roku spáchala sebevraždu. „Dnes mě některé z těchto siluet nutí myslet na její půvab. Způsob, jakým nosila určité kousky, byl jako stvořený pro Chanel,“ uvedla návrhářka Virginie Viard před představením.

Untitledfd-collage.jpg

Foto: Profimedia

Tennant, která zemřela v 50 letech, chodila přehlídky pro různé návrháře, jako jsou Versace, Karl Lagerfeld nebo Alexander McQueen. Po její smrti Versace napsal: „Stella byla po mnoho let múzou Gianniho Versace a přítelem rodiny. Bude nám navždy chybět.“
 
Žena urozeného původu, která se na svět dívala z výšky 180 cm, nebyla jen uznávanou modelkou, ale také velkou osobností. Svým vzhledem ztělesňovala eleganci a v žilách jí kolovala modrá krev. Narodila se Tobiasovi Tennantovi a Lady Emmě, která je dcerou vévody z Devonshiru.

stella-karl.jpg

Foto: Profimedia