Dárky nemusí být jenom hmotné, můžete darovat předplatné do divadla či kina, zaplatit členství v uměleckém kroužku, nebo se také vydat na předvánoční výlet do Paříže.

Známá lákadla této francouzské metropole tentokrát necháme stranou a budeme se věnovat výstavě čtyřnohých ušlechtilých zvířat – koní.

Tak jako předchází pověst frankfurtský knižní veletrh či ženevský autosalon, pozornost laické i odborné veřejnosti přitahuje Salon koňský v Paříži. Letos se můžete zúčastnit 33. ročníku a připravený program je více než přitažlivý.

Můžete zde zhlédnout ukázky různých stylů jízdy - španělského či švýcarského, svoji krásu Vám předvedou pony z Baskicka či Rocky Mountain Horse z USA, jež se pyšní čokoládovou barvou. A nezapomeňte obdivovat ladnost koní z Camargues!

Pořádek si uděláte i v různých disciplínách – víte například, jaký je rozdíl mezi sportem zvaným horse ball a koňským pólem? Uvidíte ukázky westernového stylu ježdění, ale můžete také zajít na přednášku v oboru ethologie neboli Jak komunikovat se svým koněm. Na programu jsou také ukázky práce nejlepších cvičitelů koní z Francie.

Mě na programu zaujaly dvě věci: přehlídka zvaná Elegance féminine à cheval (Ženská elegance na koni) a Poney-Enfants (Pony a děti). Pokud jde o druhou aktivitu, existují ve Francii kluby, které se věnují jízdě dětí na koni již od 9 měsíců. Ano, čtete dobře, již od kojeneckého věku. Na veletrhu ovšem budou předvádět své umění 11měsíční batolata! Jízda na koni u tak malých dětí prý podporuje správný vývoj kyčlí!

Říkáte, že je to přes hory a doly a že se nechcete tak daleko trmácet v zimním počasí? Pravda, za rohem to není, ale že by Vás odradilo 1 100 km (Praha-Paříž)? Tomu nevěřím.

A kam se na salon vydat?

Na jih Paříže, do 15. obvodu (15e arrondissement), Porte de Versailles, Výstaviště Paris-Expo.

Dospělí zaplatí za vstupné 12 euro, děti od 6-12 let 8 euro.

Výstava se koná od 27/11 do 5/12, od 10 do 19 hodin. 30/11 – je nokturno neboli prodloužený program až do 22 hodin.

Neseďte doma, jeďte do Paříže vzdát hold zvířatům, za něž panovníci neváhají nabízet království!

 

   
Reklama