Výběr parfému vás může dostat i do pěkně prekérní situace, kterou nám ve svém příspěvku barvitě vylíčila čtenářka s nickem Simlmine a my jí moc děkujeme.

Rozhodla jsem se, že také přispěji svou troškou do mlýna. Co se týče výběru vůní, většinou vyzkouším všechny možné (ale i ty nemožné) vůně v parfumeriích a pokud se pro koupi nějaké z nich rozhodnu, porovnám ceny v klasických obchodech s těmi internetovými. Ovšem i při výběru vůně se můžete docela dobře dostat do prekérní situace, jako se to stalo mě.

Jeli jsme na školní poznávací zájezd do Paříže. Paříž je sama o sobě kolébkou módy, ale také předních výrobců parfémů. Tak jsme jako ženské neodolaly žádné parfumerii na proslulé ulici Champs-Elysée, ale hned v té první nás čekala nemilá zkušenost. Když jsme vstoupili do neskutečně obrovské místnosti, ze všech stran se na nás valily různé vůně (občas i smrady) a my se vrhly k prvnímu regálu, abychom otestovaly Gucciho, Armaniho a podobné vyhlášené značky.

Nikde jsme neviděly žádné papírky, které by nám ulehčily testování, proto jsme si od každého parfému stříkly trošku na zápěstí. A to jsme neměly dělat. Nejenom že testovací papírky byly u pokladny, ale také jsme nesáhly po testerech, ale parfémech k prodeji. Okamžitě nás chytl za ruku Rambo z ochranky a vystrkalo nás s notnou dávkou temperamentu ven z parfumérky (díky Bohu jsme příliš nerozuměly, co po nás francouzsky křičí, nicméně podle pohledů ostatních zřejmě nic pěkného). Takže jsme byly nejen násilně vyhozeny, ale ještě k tomu jsme za sebou zanechávaly parfémovanou stopu ještě dva dny potom...

Pro příště jsme již tedy byly notně poučeny a po mezinárodní ostudě jsme se parfumériím  radši obloukem vyhýbaly.

Přeji pěkný a ničím nerušený den Simbelmine

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak to si dovedu představit. Také bych byla z parfumérií asi na chvíli vyléčená.

A co vy milé ženy-in, máte také nějakou příhodu? Nakupujtete v parfumériích nebo na internetu? Jaké máte ráda vůně? Prozradíte nám, čím voníte dnes? Co vám voní a co po čem vás bolí hlava?Napište nám také svůj příspěvek na téma Vůně.

na: redakce@zena-in.cz

Soutěž: 2- Vůni kterých květil zbožňoval Christian Dior

 

 

 

Reklama