hilton-do-textu.jpg
Foto: Profimedia

Paris a její manžel Carter Reum navštívili Bílý dům, aby se setkali s úředníky Bidenovy administrativy ohledně zákonů o zneužívání dětí. Hilton vstoupila do sféry aktivismu poté, co v roce 2020 tvrdila, že se stala obětí emocionálního a fyzického týrání jako dospívající během své docházky do školy Provo Canyon v Utahu. V rozhovoru pro CNN řekla, že během své cesty do Washingtonu bude diskutovat o nové legislativě zaměřené na podporu ochrany dětí v pobytových programech a zařízeních.

Hilton podle jejich webových stránek podporuje federální zákon o odpovědnosti za sborovou péči. Od října lobbuje za schválení zákona, který zasahuje proti mladým lidem označovaným jako „problematická mládež“. Říká, že se sama stala obětí systému, když byla pro své chování v šestnácti letech umístěna do zařízení určené k péči o problematickou mládež. Tímto ústavním zařízením měla být právě škola Provo Canyon.

„Byla jsem dušena, fackována přes obličej, špehována při sprchování a byl mi často odepírán spánek," tvrdila. „Nazývali mě vulgárními jmény a nutili mě brát léky bez diagnózy. V jednom zařízení v Utahu mě dokonce zavřeli na samotku v místnosti, kde byly stěny pokryté škrábanci a krvavými skvrnami.“

Během své úterní návštěvy si kromě účasti na konferenci Paris udělala čas i na selfie se svými fanoušky mezi zaměstnanci Bílého domu a novináři.

Zdroj: Profimedia, CNN PoliticsFox news