7990ade3-f228-409e-ad4b-03eb30d76d73.jpg
Foto: Botanická zahrada v Tróji

Parfém Fata Morgana No. 1

Vůně je složena z květů, semen, kůr i listů či dřev tropických bylin i dřevin, z nichž některé si můžete prohlédnout v expozici tropického skleníku Fata Morgana. Při prvním nanesení cítíte citronovou trávu a postupem času se vůně změní do již zmiňovaných dřevitých tónů. My jsme však zacítily i hřebíček či zázvor.

Samo složení je sice zajímavé, ale mnohem zajímavější je příběh celého parfému, který se bohužel prodává jen po 5 ml. Není se čemu divit. Proces byl opravdu zdlouhavý a vy si můžete pořídit parfém, který byl vytvořen přímo ve skleníku o zimním slunovratu roku 2016. Poté byl zakopán v expozici nížinného lesa, aby nasál informaci o místě, schován před světlem i zraky návštěvníků. Po jarní rovnodennosti byl obohacen o další silice a umístěn do speciálního kotle, v němž část původního parfému zraje dodnes. Kolem letního slunovratu byl odebrán vzorek a předán laboratoři, aby podle něj vyrobila identický parfém. Jedná se tak o opravdu exkluzivní vzorek, jež může být třeba tekutinou, která přináší štěstí.

5 ml / 499 Kč

C740000901.jpgFoto: Biooo.cz

Maison de Mars Parfémová voda, Indomptable cybele

V popisu vůně se píše, že je vhodná pro ženy podobající se bohyni Cybele, dárkyni života. Nejvíce se hodí pro ženy silné, vitální a výjimečné, energetické, někdy až divoké, ale zároveň citlivé. Příjemné tedy je, že se u vůní můžete rozhodovat i podle toho, jestli k vám popis sedí. Kromě toho jsme byly překvapené z její výdrže. Většinou máme zkušenost s tím, že se parfémové vody a zvláště ty na přírodní bázi hned ztratí. Tato však vydrží až do večera, ale její základ se mění. Nejprve voní velmi orientálně, obsahuje totiž třeba oudové dřevo, ambru nebo cedr. Po čase už není vůně tak intenzivní a přetransformuje se do květinových tónů. Vůni bychom přirovnali k příjemnému mýdlu, svěží tedy budete za každé okolnosti.

Parfém navíc obsahuje 98 % přírodních složek a je vyrobených v souladu s principy Slow cosmetique, Vegan a Cruelty Free. 

30 ml / 1160 Kč

web-vanillary-100ml-perfume-volume-iv-1-.jpg
Foto: Lush.cz

Vanillary, Lush

Vanillary od Lush je první veganská vůně, kterou jsme vyzkoušely a byly jsme velice překvapené, jak krásně voní a jak dlouho vydrží. Jediný problém, který jsme s ní měly byl, že jsme vždy dostaly chuť na sladké, když jsme si k ní přivoněly. Vůně, která je spojením sladké vanilky a svěžích květin, se hodí především k zimnímu počasí. Jde o vůni z přírodních esencí. Ze začátku je docela sladká, ale jakmile se rozvoní, je moc příjemná.

30 ml / 900 Kč

Čtěte také:

Reklama