Milá redakce a ženy-in,
 
nedá mi to, abych nereagovala na téma počítač v rodině. 

Doma jsme počítač nikdy neměli, ten přišel až s manželem. Neříkám, že jsem ho do té doby neznala, ale termín "pařan" pro mě byl cizí.

Můj manžel není typický pařan, ale jen jeho lehčí forma. Když má nějakou dobrou hru, tak u ní vydrží sedět hodně dlouho, a pozorovat ho u hry je někdy děsně legrační - pořád různě klepe nohama, podle toho, co zrovna hraje, vydává zvuky, vzteká se, když umře, a podobně. A já mu to většinou schvaluji, protože pro něj je to stejný relax jako pro mě knížka nebo TV.

A když mám někdy pocit, že už to přehání, tak stačí říct a na chvíli dá pokoj.

Horší formě pařanství propadl jeho tatínek ve svých padesáti letech. Jakmile se manžel odstěhoval z rodného hnízda, tak k počítači zasedl tatínek a tráví u něj veškeré volné chvilky a paří "nablblé střílečky", čímž dle mého soudu prakticky zlikvidoval rodinný život, ale tchyně si zvykla a organizuje si svůj čas i bez něj.

No a já a hry? Nebudu zapírat - taky si občas zahraju, ale na hru musím mít čas a přijde mi zbytečné zapínat počítač a sedat ke hře na 10 minut nebo 1/2 hodiny - zatímco můj manžel loví každou volnou chvilku, když ho hra pořádně chytne.

Jenže já mám ráda takové staré adventury, jako byli Heroes of Might and Magic nebo Majesty. To jsou totiž, jak já říkám "placaté hry" - ne 3D. Jakmile mám hrát nějakou procházečku, tak se ztratím a je po srandě. Tady mám celou herní plochu před sebou a vím, co kde mám, kam mám jít a tak podobně.

Taky mě strašně bavili Simící. Sice mě nechytli tak jako  kamarádku, která vydrží hodiny a hodiny jenom stavět dům, a po čase mě omrzeli, ale těch blbinek, se kterými si dali autoři práci - to je na hodiny a hodiny povídání.

Ale hlavně je to hra, kde není žádné násilí, jenom zábava a snaha o zlepšování svého simíka a jeho obydlí. Takže doporučuju vyzkoušet.

Suma sumárum - počítač je užitečná věc a pařanství kvete v každém věku, ale nic se nemá přehánět.

Jadwiga

Milá "pařanko" Jagwigo,
zdá se, že muži kolem padesáti let si díky PC "střílečkám" plní klukovské sny. Vy také hrajete počítačové hry. A pokud to tchyni příliš nevadí, tak proč to tatínkovi Vašeho manžela nedopřát ;-).
 
Reklama