Bylo to jako ze špatného filmu o úchylech, ale byla to skutečnost teplého podvečera. Sluníčko vylezlo teprve nedávno, Karolína se vracela sokolovskými Husovými sady domů z aerobiku na sídliště, kde bydlí. Nastavovala tvář paprskům v místech, kde ji od nich nerušily větve stromů v parku.

Zoufalá dívka se brání násilníkoviPark byl prázdný, proto nebylo možné přehlédnout mladíka opřeného o mohutný javor. A zjevně Karolínu, která poprvé letos vytáhla minisukni, svlékal pohledy. Kdyby jen svlékal, na to byla atraktivní Karolína zvyklá. Čím více se k mladíkovi blížila, tím jí to bylo jasnější. On na ni koukal... a masturboval.

Srdce se jí rozbušilo, nejprve zrychlila krok, po chvíli se rozeběhla. Pryč z parku!

Nedávný příběh pro Ženu-in popsaný sokolovským novinářem přesně vystihuje, jaké hrozby s sebou přináší vymodlené sluníčko a jím naservírované teplé počasí.

Ženám pak hrozí nejen masturbující voyeři, ale exhibicionisté všeho druhu – ti, kteří své „vybavení" jen ukazují a ukojí je překvapení a strach oběti, nebo ti, kteří si i násilím vynutí pozornost vůči svým genitáliím. A napadenou ženu donutí asistovat při jejich onanii až od vyvrcholení.

I když předchozí příklady mohou způsobit dlouholeté trauma z hnusné, bezmocné zkušenosti, největším nebezpečím jsou samozřejmé perverzáci se sadistickými sklony, násilníci. Odpor vůči nim může skončit až vraždou.

Pár rad, které minimalizují nebezpečí

  • Násilník si nedělá hlavu ani za světla...Říkejte svým blízkým, kam a s kým jdete a kdy nejpozději se vrátíte.
  • Nechoďte na neznámá místa, nezanechávejte u neznámých osob kontakty na sebe, nenechte se jimi doprovázet. Naopak při návratech v nočních hodinách se nechte doprovodit spolehlivou osobou nebo si domluvte či zavolejte odvoz.
  • Pokud už jdete na setkání s neznámým člověkem, na neznámé místo nebo na schůzku ve večerních hodinách, nechoďte samy. Když dojde k situaci, že se vracíte domů samy v noci, používejte známé, dobře osvětlené a frekventované trasy. V dopravních prostředcích se zdržujte v blízkosti řidiče.
  • Vyhýbejte se autostopu.
  • Nepodléhejte nátlaku při pozvání známých či neznámých osob na nebezpečné akce plné vzrušení a experimentů.
  • Noste u sebe jednoduché prostředky osobní obrany (sprej, alarm...).

„I když si toto nebezpečí mnohé ženy nepřipouštějí, udělají i ony lépe, když si zapamatují nebo spíše uloží do mobilu důležitá telefonní čísla,“ uvedla policejní preventistka Martina Kohoutová.

Kontakty, které mohou zachránit život

Policie ČR – 158
Městská policie – 156
Bílý kruh bezpečí – 257 317 100
DONA (non stop linka pro ženy) – 251 511 313

Jste preventivně připravena na podobné nebezpečí?