Milý, vzpomínkový příběh, protkaný vůní mandarinek, poslala čtenářka s nickem Paradajka.

Dobrý den,
po přečtení dnešního tématu se mi vybavilo hned několik vůní, které mám moc ráda. Ale asi nejvíce se mi do paměti zapsala vůně mandarinek. Připomíná mi mé dětství a především Vánoce. Bydleli jsme s rodiči v malé vesničce, kde nebylo jednoduché jakékoliv exotické ovoce koupit. A když náhodou mandarinky nebo banány došly, dostala každá rodina tři kusy bez rozdílů, kolik členů domácnost měla. Jednou před vánocema, to mi mohlo být tak 5 let (víc ne, protože ještě žila babička), nám přišel balík od tety z Bratislavy. V tom balíku byla síťka mandarinek a kolekce Modrá hvězda. Tehdy jsem poprvé v životě viděla, že se mandarinky někdy prodávají i v té síťce. Vůbec jsem nechápala, kde to teta mohla sehnat, vždyť v obchodě dávali jenom tři. Měla jsem z toho opravdu Vánoce. Pamatuji si, že jsme si s bráchou s tou „taštičkou mandarinek“ hráli a když jsme je jedli, nádherně to u babičky vonělo.

A bylo to na dlouho naposled, co jsem snědla víc než jednu mandarinku. Až když jsem začala chodit na střední školu a jezdila jsem do města, dostala jsem občas (většinou před Vánocemi) koupit po dvě kila mandarinek. Nedovedete si představit tu radost, když jsem si domů vezla velký papírový sáček s mandarinkami. 

Ještě dnes, když někdo začne loupat mandarinky, vybaví se mi vánoční atmosféra a pohled do toho balíku plného mandarinek.

Přeji Vám krásný a voňavý den,
Paradajka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

A že ty mandarinky chutnaly, viďte? Dnes si jich můžeme dopřát kolik chceme, ale přijde mi, že už nejsou tak dobré. Některé dokonce ani nevoní.
Děkuji za příspěvek a přeji pěkný den
Saša

Téma dnešního dne 1. března 2012: Vůně

  • Napište, které vůně máte nejraději.
  • Je to snad vůně čerstvě pomleté kávy, anebo třeba vůně jehličí?
  • Nepište jen o vůni parfémů, vzpomeňte také na vůně, které vás provází od samého dětství
  • Vůně, při kterých se vám něco vybaví, nějaká vzpomínka, ať už dobrá či špatná
  • Pište prostě o vůních, a třeba i o té přicházející – vůni jara

Příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží za svůj voňavý příspěvek i voňavou výhru - parfém Exotic od Avonu

parfem

Reklama