Nádherné počasí! Úplně láká k tomu, vyrazit na výlet. My jsme v rámci zachování zdravého rozumu i přes nemoc nás, mě a Véčka, vyrazili na zahrádku. Máme to asi tak 10 minut chůze, ale já se cítila jak při výstupu na Sněžku. Jenže všechno lepší, než si nechat skákat doma po té bolavé hlavě těma dvěma, kterým už skoro nic není…

Vymetli jsme myší bobky a zahrádkářská sezóna může začít! A já už se klepu na své další projekty. Tady něco málo z loňska. Letos toho plánuju mnohem víc:-).

Paletová kuchyňka

zahrada

Dřez s plotýnkami jsem koupila na S-bazaru za 200 Kč, palety jsem sehnala u kamarádky Jany. Pravdou je, že mi při výrobě pomáhal můj tatínek, byla to těžká matematika:-). Ale když by to nešlo jinak, dala bych to sama!

Silnice

silnice

3

Na výrobu stačila tři plotová prkýnka z Hornbachu, celkem asi za 90 Kč a jedno staré kuchyňské prkýnko na parkoviště. Černá barva došla, musela jsem si vystačit s akrylovými, co zbyly doma. A dost se mi to líbí!

Maxi bublifuk

bublifuk

voda

Ten baví i mě! Pokaždé ho dělám jinak, od oka, už mě nebaví hledat recepty:-). Tak nějak do lavóru vodu, asi půl hrnku jaru a trochu glycerinu (prodává se v lékárně, malá lahvička cca za 40 Kč). Konstrukci vidíte na fotkách. Mezi dvě tyčky provázky (jeden o polovinu kratší), na ten delší korálek. Hotovo.

Tabule

20160327_120618

Zůstaly nám po stavbě přístřešku na zahrádce OSB desky či jak se to jmenuje. Tak jsem je natřela tabulovou barvou a je to.

Home made houpačka

http://i0.wp.com/www.sdetmivbaglu.cz/wp-content/uploads/2016/03/20160327_120709-e1459081461528-226x300.jpg?resize=226%2C300

To jsem se vyřádila! Ušmikla jsem si kus starého Véčkova horolezeckého lana. Holt dobrá hospodyňka jsem:-) (To je geneticky podmíněné. Babička si stříhala proužky z pytlíků na mléko a z toho si háčkovala rohožky:-)). Děda přímočarkou vyřízl kolečko, provrtal a je to!

Foto: autorka

s dětmi v báglu

Jana - zakladatelka blogu sdetmivbaglu.cz tráví co nejvíce času s dětmi v přírodě, na výletech. Její zážitky i dalších výletníků najdete na blogu plném nápadů na cesty a nejen na ně.  

Čtěte také:

Reklama