Všimly jste si, jak už jsou večery dlouhé? Co takhle vnést do nich trochu romantiky? Možná patříte mezi teplomilce, kteří by se nejraději oddali zimnímu spánku a probudili se znovu do prosluněného jara. Máme pro vás několik tipů, jak si čekání na jaro zpříjemnit.

Oslavujte
Příjemné posezení se sklenkou vína, třeba i svařeného, může být příjemné a naplňující. Stejně tak mohou dát jinak všednímu dni romantický nádech oslavy mimo stěny vašeho domova. Vyrazte na oslavu jmenin, narozenin nebo uspořádejte poklidný večírek s partnerem, přáteli nebo rodinou jen tak pro radost.

Ovšem v době, jako jsou Vánoce, Mikuláš nebo Valentýn, vám může prožitek pokazit přeplněná restaurace. Pak můžete oslavit v pohodlí domova nebo si vyrazit o den dříve a oslavit den teprve přicházející. Posezení s milou osobou vám určitě nadcházejících 24 hodin zpříjemní.

Přineste si květiny
Nač čekat, až vám někdo s pugetem růží vysekne romantickou poklonu? Květinami se přece můžete obdarovat sama. Vyberte si dle svého gusta. Rozkvetlé řezané nebo raději zelená džungle v květináči? Květiny už z vašeho okolí vymizely, ale malý kousek léta si můžete domů či na pracoviště přinést kdykoliv.

Nedávno učiněné studie navíc prokázaly, že pokud se žena zdržuje ve společnosti rostlin, probouzí se její kreativní duch. Více vynalézavosti pak prokazuje i v řešení jednotlivých úkolů. A trocha kreativity zaručeně osvěží i váš partnerský vztah.

Čaj o páté
Čaj vás v těchto zaručeně zahřeje na těle. Ale může rozlít teplo i v duši. Sedněte si s někým, koho máte ráda, nad šálkem čaje a nechte slova plynout. Ať jste doma nebo v čajovně, jednoduše vypněte.

Dnešní doba je uspěchaná. Ruku na srdce, kolikrát v týdnu máte čas sednout si s partnerem nebo manželem nad šálkem čaje s bábovkou, nemyslet na práci, být spolu, soustředit se jeden na druhého a jen tak klábosit? Takové posezení vám může dát víc než všechny romantické večeře svíčkami a květinami ve světě.

Nakupte filmy, zajděte do kina
Příjemnou oslavu můžete završit i návštěvou nejnovějšího filmového trháku v kině. Líbit by se vám mohla i nová „bondovka“ Quantum of Solace. Udělejte si i na doma dobrou zásobu filmů dle gusta vás obou. Večery jsou dlouhé a vy určitě nebudete mít každý den náladu slavit, či pořádat čajové dýchánky. Někdy je nejlepší úlevou skok do postele, nohy v teple a dobrý film před sebou.

Již před lety psychologické výzkumy prokázaly, že společně prožité emoce (např. při sledování filmů) utužují vztah. Pokud chcete vnést do vaší ložnice trochu vášně, zkuste například poněkud starší snímek 9 a 1/2 týdne.

Vyrazte na výlet
Sledujte aktuální předpovědi počasí a zároveň kulturní dění. Najděte si čas být spolu a vyjděte si na výlet. Určitě nechcete strávit celou zimu doma pod dekou. Teplomilové si mohou dopřát skutečný prožitek z návštěvy termálních lázní, milovníci kultury jistě rádi některou z výstav, například Zlatý poklad Inků.

Jak si zkrášlujete toto chladné období vy?

Reklama