Pokud i vás čeká pořádně dlouhý seznam domácích povinností, nezoufejte. Stačí si správně zorganizovat čas  a vytvořit systém. Uvidíte, že krok po kroku dosáhnete čisté  a zorganizované domácnosti. Přinášíme vám nejen několik praktických rad, ale i produktových tipů, které vám celý proces usnadní.

Určete si priority vašeho úklidu
V domácnosti jsou místa, které vyžadují větší pozornost a častější dezinfekci. Minimálně jednou týdně se věnujte toaletě, koupelně a kuchyni. Jsou to místa, kde se může hromadit nejvíce nečistot. Navíc jsou určitou výkladní skříní každé domácnosti. Na vašem úklidovém seznamu by se na rozdíl od jiných míst v bytě nebo v domě měly objevovat mnohem častěji. Stejně tak byste neměli zapomínat utírat prach na frekventovaných místech. Jeho výskyt může mít negativní dopad na vaše zdraví.
5e86fc922f3edobrazek.pngTip: Nový čistič koupelny Bref Bathroom účinně odstraňuje zbytky vodního kamene, vody a mýdla a vaší vaně i sprše i dlaždičkám poskytne brilantní lesk.  Láhev je vyrobena ze 100% recyklovaného plastu.

TIP: Bref Pro Nature Bathroom poskytuje hygienickou čistotu a odstraňuje vodní kámen a nečistoty ze všech povrchů koupelny.  Jeho udržitelná receptura se skládá z 99,9 % přírodních přísad a lahev je vyrobená ze 100% recyklovaného plastu. Cena Bref Bathroom a Bref Pro Nature Bathroom od 69,90 Kč.

Tip: WC blok Bref Color AKTIV s novým složením se postará o čistotu toalety a přináší do ní až o 50% vyšší lesk, díky speciálním polymerům. Navíc účinná technologie Odor stop úspěšně bojuje s nepříjemným zápachem. Každým spláchnutím se uvolňuje svěžest a účinná ochrana proti vodnímu kameni.

Tip: Bref Perfume Switch přichází s novým, prémiovějším balením. V porovnaní s jinými WC bloky je výjimečné jeho „dvojí“ uvolňování vůně. Primární vůně se uvolňuje při suchém stavu WC bloku a sekundární při jeho kontaktu s vodou.  Bref Perfume Switch je nyní k dispozici také v kombinaci vůní levandule a květu bavlny. Cena Bref Perfume Switch od 59,90 Kč.

Pryč se zbytečnými a velkými věcmi
Rozhlédněte se kolem sebe a uvidíte, co všechno vám překáží a díky čemuž byste mohli mít více prostoru, zvláště pokud žijete v bytě. I vám se občas vedle postele hromadí věci, které jen tak házíte na jedno místo? Nebo jste úplně zbytečně položili do rohu pokoje sušák či nepotřebné krabice? Pryč s tím! Čím méně zbytečných věcí, tím lépe.

Vyčleňte si prosto například v komodě či komoře, kde budete ukládat větší, nepraktické nebo často nepoužívané věci a nezapomeňte, že i ostatní záležitosti jako je např. oblečení, kosmetika a elektronika, by měly mít své stabilní místo. To mimochodem učte i své děti. Když cokoli použijí, je třeba to vrátit na původní místo.

Zlaté pravidlo: shora dolů
Pro uspořádání věcí platí základní pravidlo „shora dolů“. Vyčleňte si věci, které nepoužíváte nebo je potřebujete jen výjimečně, a uložte je na nejvyšší poličky ve skříni, šatníku a v komoře. Podle důležitosti a jejich využití v domácnosti postupujte až po nejnižší šuplík, respektive poličku. Stejně přizpůsobte uložení věcí i podle toho, kterým členům rodiny patří. Hračky patří logicky na zem nebo nejnižší poličky, aby je měly vaše děti na dosah a nepřišly k úrazu.

Obnovte zářivost oblečení
Říká vám něco capsul wardrobe neboli kapsulový šatník? Pokud ne, možná mu docela rychle přijdete na chuť. Jeho podstata spočívá v maximálním využití minimálního počtu kusů. Pokud tedy ráda nakupujete, vsaďte na nadčasové a snadno kombinovatelné kousky. Uvidíte, že vám stačí 20 kusů oblečení a dokážete z nich během jara vytvořit každý den jiný outfit. Nezapomínejte však na kvalitní péči o oblečení, aby si dlouhodobě zachovalo zářivost a tvary.
5e86fd205ca49obrazek.pngTip: S pracím gelem Perwoll Renew & Repair vrátite oblečení svěží barvy a zachováte jeho původní tvar. Vylepšené složení, s technologií Repair-Complex se aktivně stará o barvy a vlákna látek a zachovává je jako nové, rovněž předchází jejich blednutí a vrací vláknům pevnost i pružnost. Cena výrobků Perwoll od 119 Kč.

Skleněné plochy bez šmouh
Skleněné povrchy jen velmi těžko udržíte po dlouhou dobu čisté a bez šmouh. Naštěstí, jejich čištění nevyžaduje příliš námahy, stačí dobrý čistící prostředek a rychle zatočíte s prachem, skvrnami či otisky od hrnečků a skleniček. Mimochodem víte, jak postupovat při jejich leštění? Vezměte do ruky dvě (ideálně látkové) utěrky, jednou držte pohár za spodní část nebo stopku, druhou leštěte povrch poháru. Když už hovoříme o skleněných plochách, zvláštní pozornost určitě věnujte svým oknům. Ty si po zimě přímo žádají pořádnou „revitalizaci“ a nezapomeňte také na žaluzie, kliky, záhyby oken či parapety.

Tip: Clin 3in1 se dokonale postará o všechny skleněné povrchy. Inovativní Liquid Glass Technologie s novou 3v1 recepturou nabízí perfektní lesk, dlouhodobou ochranu, a dokonce opraví mikro škrábance, které se vyskytují na povrchu skla a jsou způsobeny běžným používáním. Vaše okna a ostatní povrchy se tak opět budou lesknout jako nové.
5e86fda0ebbb8obrazek.pngAnebo vyzkoušejte nový Clin ProNature – přírodní čistič na okna, který obsahuje až 99,9 % přírodních složek. Je šetrný k životnímu prostředí a jeho obal je 100% recyklovatelný. S novým Clinem budou okna a další povrchy během chvíle čisté, beze šmouh či prachu.
Cena Clin 3in1 a Clin ProNature od 39,90 Kč.
5e86fdf828accobrazek.pngTip: Objevte tajemství síly a jemnosti s novinkami značky Pur – prostředků na ruční mytí nádobí. Pur s vůní granátového jablka a fíků nebo varianta inspirovaná Madagaskarem kombinující vůně maracuji a pomeranče si jednoduše a rychle poradí s nečistotami a mastnotou. Nádobí není třeba čistit silou, složení prostředků Pur působí hloubkově a uvolňuje jakoukoliv nečistotu. Cena výrobků Pur od 29 Kč (450ml), 49 Kč (900ml) a 75 Kč (1350ml).
 
 

Reklama