Vločky místo mandlí
Na trošce másla orestované ovesné vločky snadno nahradí mandličky. Umeleme je a přidáme do těsta nebo jimi můžeme zdobit cukrářské výrobky, zkrátka je použijeme všude tam, kam bychom jinak dali nesrovnatelně dražší mandle.

Domácí perníkové koření
Chcete-li letos vylepšit perníčky, nekupujte si směs koření v obchodě, ale vyrobte si vlastní. Na 1 kg těsta čerstvě utlučete: 5 g skořice, 5 g hřebíčku, 5 g nového koření, 10 g anýzu, 10 g badyánu a kousek vanilky. Koření tlučeme jemně v hmoždíři.

Plech na perníčky
Při pečení perníčku plech nejen vymažte, ale i vysypejte moukou. Perníčky se vám neroztečou. Proto je také lepší na perníčky nepoužívat pečicí papír.

Když se cukroví přilepí na plech
Pokud zapomenete na plech dát pečicí papír a ani jej nevymažete, můžete si být jistí, že se cukroví přilepí. Pokud jej nelze odloupnout opatrně nožem, položíme rozpálený plech na mokrou utěrku.

Formičky a plechy nemyjeme
Formičky a plechy, na kterých pečeme, zásadně nemyjeme vodou a už vůbec ne saponátem. Jenom je lehce přetřeme utěrkou a vymažeme máslem. Ani po skončení pečení nepoužíváme saponát, ale vystačíme si s hadrem a horkou vodou.

Snadnější louskání vlašských ořech
Pokud ořechy na několik minut před louskáním ponoříme do chladné oslazené vody, povolí nám skořápka snáze, a dokonce bez problémů vyjmeme celá jádra.

Nechce se vám vál sypat moukou?
Místo mouky vyválejte těsto mezi dvěma pláty potravinářské fólie.

Voňavé kakao
Kakaový prášek získá lepší vůni, když k němu přidáme některé koření, jako je například badyán, skořice nebo hřebíček, několik kávových zrnek, kousek vanilkového lusku nebo usušenou pomerančovou kůru.  

Příjemné vánoční pečení přeje