Jistě jste si, milé ženy-in, všimly mé hodinu a půl trvající odmlky. Byla jsem na cestě do práce, která se mi ale protáhla o zacházku pracovního rázu.

Než jsem odešla z domu, napsala mi totiž naše šéfredaktorka Markéta, že se ve Vodičově ulici v Praze stala nehoda. Už dlouho tam firma MetroStav rekonstruuje historický dům U Myšáka, kde plánují vystavět komplex bytů, garáží a kanceláří. A v neděli se cosi pohnulo a dům se částečně zřítil.

Vodičkova ulice je nyní uzavřena pro automobily i tramvaje, chodník pro pěší je v provozu.

Podle policie nebyl při pádu domu nikdo zraněn. Díky tomu, že dům byl vystužen mohutnou ocelovou kostrou, se sesunula jen jeho malá část. 

Podle sdělení společnosti Metrostav, která dům rekonstruuje, se do vnitřního traktu domu sesunulo asi 35 metrů krychlových zdiva. "Vnitřní část domu byla vystužena mohutnou ocelovou konstrukcí, díky které nedošlo k závažnějším škodám," uvedl mluvčí František Polák. Proč se neštěstí stalo je předmětem zkoumání. Firma chce nyní odklidit suť a stabilizovat objekt tak, aby mohly co nejdříve okolo projíždět tramvaje a stavba mohla pokračovat.  

 Podrobné informace najdete na zpravodajství aktualne.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama