shutterstock-374136727.jpg

Neposlouchejte romantické písničky

Po ošklivém rozchodu je příjemné trochu si pobrečet, ale co si budeme povídat, v práci to nevypadá moc dobře. Pracovní prostředí, které známe z amerických sitcomů (například The Office), je raritou a většinou jsou lidé rádi, že spolu dokážou vycházet. Kolegové nejsou tedy zvědaví na váš pláč, a pokud ho jste schopné zadržet, nedávejte mu samovolný průchod pomocí zamilovaných písniček, které vám derou srdce z hrudi. Nechte si pláč pro nejlepší kamarádky z dětství, které vás znají i v horších situacích a vy jste je už také párkrát s rozmazanou řasenkou viděly. Zkuste si raději pustit do sluchátek něco veselého.

Jděte na oběd do restaurace snů

Už dlouho pokukujete po nově otevřené restauraci v centru? Tak teď je pravý čas neřešit výdaje a zajít si na oběd. Na oběd můžete jít i sama, není potřeba s sebou brát kamarádku či kolegyni. Vezměte si něco hezkého na sebe a běžte se cpát lahodnými pokrmy. Uvidíte, že to bude balzám nejen pro vaše zažívání, jelikož nemusíte spěchat nebo si při jídle s někým povídat, ale také pro vaši duši.

Kupte si na pracovní stůl růži

Víte, že rostliny mohou zlepšit náladu?  Vůně některých květů dokonce zvládne redukovat stres a někdy i navodit pocit štěstí. Ideální doba na to, udělat si z pracovního prostoru malou aroma terapii. Cestou do práce se stavte v květinářství či v zahradnictví a kupte si třeba malý keříček růže. Studie v časopise Journal of Physiological Anthropology dokonce zjistila, že zaměstnanci kanceláří, kteří se dívali na růže, se cítili uvolněněji a pohodlněji než ti, co se na ně nekoukali. Navíc vůně růže účinně působí na ženskou psychiku, pomáhá uvolnit od napětí a úzkosti.

shutterstock-1138485923.jpg

Zdroj fotografií: Shutterstock

Nemusíte se svěřovat

Věřte tomu nebo ne, nemusíte se nutně hned všem svěřovat. Tato rada se pojí s radou o pláči. Stejně jako nemusíte takto explicitně dávat najevo své neštěstí, nemusíte o něm ani mluvit. Někteří odborníci se domnívají, že se vám neuleví, pokud budete o problémech mluvit s osobou, která vás téměř nezná. Čím více lidem budete svoje pocity z rozchodu prezentovat, tím větší vaše utrpení bude. Je to způsobené tím, že téměř každý člověk má pocit, že se ze slušnosti musí k vyprávění vyjádřit a vaše mysl bude najednou zahlcena tisícem různorodých názorů. Ten jediný správný je však ten nezaujatý – tedy váš.

Smažte veškerou konverzaci

Tím, že budete do nekonečna pročítat staré konverzace na jakékoliv z komunikačních platforem, ničemu nepomůžete. A pokud je nepročítáte, ale máte neustále chuť tuto činnost vykonávat, opět si tím akorát zahlcujete mozek zbytečným nutkáním, které vás může odvádět od práce. Proto je nejlepší konverzaci smazat a tím, co bylo, se přestat trápit. Pokud si chcete ponechat něco na památku, věřte, že to nebude deset tisíc zpráv, ve kterých se sem tam objeví něco romantického. Hezkých vzpomínek v hlavě vám zbude už tak dost.

Po práci nakupujte

Tento bod máme obzvlášť rády. Není totiž nic lepšího, než si zvednout sebevědomí novým outfitem. Pokud si však ve všem připadáte hrozně a tlustě, možná by stálo za to tento bod vynechat a jít se trochu proběhnout či zajít na jógu. Jestliže jste se svou postavou docela spokojené, směle vyrazte do obchodního centra a buďte v něm třeba až do zavíračky.

Čtěte také:

Reklama