Svou velikonoční výzdobu zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Gabi. Vyrábí ji děti a moc je to baví, ale pomlázku ještě plést nesvedou, tu jim dělá děda...

Krásné Velikonoce si užívá čtenářka Gabi - je do nich zapálená celá rodina...


Přeji Všem krásný den, i když za oknem to vypadá poněkud pochmurně.

Jak vypadají velikonoce u nás?
Výzdobu dělají děti skoro sami, hodně je to baví... tady je malá ukázka-), ty kuřátka v zeleném hnízdečku vyráběly sami, a žlutá kuřátka ty prostě zbožňují, máme je skoro všude:-)).

Velikonoce

Velikonoce

Já peču beránka, společně pak barvíme vajíčka. Pomlázku každý rok plete dětem děda:-). Já jsem pletla dvakrát, ale přenechala jsem to dědovi, jeho to moc těší:-)
Na pomlázku chodí kluci s taťkou nejprve u nás,a poté jedeme na pomlázku k babičkám. Já jsem doma a přijímám koledníky.
Když máme pomlázku odbytou, vyrážíme na výlet:-)
Předloni jsme byli na Kosti. Loni ve Šťastné zemi - Radvánovice. A letos se chystáme na parník, jen děti jsou momentálně ještě nemocné, tak snad to dají a budou do pondělí fit.

Tak takhle to funguje u nás... Přeji Vám Všem veselé a pohodové velikonoce :-)
Gabi

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 6. dubna 2012: Velikonoce

  • Máte ráda Velikonoce?
  • Chystáte se na ně, nebo je bojkotujete?
  • A jak vlastně ty vaše Velikonoce vypadají?
  • Pečete beránka? Zdobíte vajíčka? Chystáte se na pomlázku? Poléváte chlapce vodou? Chodíte na mši? ...

Pište mi své velikonoční postřehy. Jsem opravdu zvědavý, jak tento svátek u vás probíhá, jestli ctíte velikonoční tradice, nebo se jim vyhýbáte, anebo třeba máte nějaké vlastní... Své příspěvky mi posílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže), a to nejpozději 6.4.2012 do 15.00 hodin. Chcete-li mít šanci na pěkný velikonoční dárek, který mám tentokrát připravený pro tři přispěvatelky, ať je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec. A co že to bude tentokrát za dárek? Sladký velikonoční balíček Toffifee, který vidíte níže na obrázku.

Toffifee

Reklama