Verča 27 přispěla svým názorem k tématu dne a pobavila mne představou fackujícího počítače. Už vidím ty malé ručičky vylétající nejspíše z boku monitoru…

Směs anonymity a otevřenosti, kterou nám dává internet je jinde nemyslitelná. Diskuze tak mnohdy  umožňují otevřít téma, které bychom asi jinak nechali uzavřené, zjistit názor nezaujatého člověka, pokecat si s někým koho bychom nikdy v reálném životě nepotkali...  no a třeba si i vybít agresivní sklony.

K tomu všemu internetové diskuze slouží. Pustit se do diskuze s člověkem opačného názoru na internetu může být docela zábavné. Už jen to, že než příspěvek odkliknete, můžete jej opravit je dobrým tréningem.

V životě to tak bohužel nefunguje. Jednou vyřčené už nemůžeme vzít zpátky. Na internetu se klidně můžete pohádat bez obav, že dostanete pár facek. A jak toho někteří lidé využívají! Někdy si říkám, jestli takto lidé mluví a myslí i v reálném životě, nebo v nich internet probouzí ty nehorší vlastnosti.  (Pár facek by občas účastníci diskuzí zasloužili, bohužel naše počítače ve svém hardwareovém vybavení fackovací zařízení postrádají.)

Jindy je internetová diskuze zdrojem spousty zajímavých názorů a zkušeností. Díky tlachání na internetu jsem si rozšířila obzory. Sice to nejsou znalosti hluboké a na vysoké vědecké úrovni, ale pro všeobecný přehled jsou nenahraditelné díky své aktuálnosti. Ať už pozitivní, nebo negativní reakce by měl člověk brát s nadhledem.

Na tom, že se člověk „střetne“ nebo „shodne“ s pár desítkami lidí by neměl stát jeho život. Internet je umělé prostředí a ne realita. Tím, že je člověk schovaný za nickem dochází k určitému odosobnění. Tak by si člověk ani to negativní neměl brát osobně.

A příspěvky vyloženě vulgárním nebo nabízející jediný zaručený způsob, jak se zbavit vrásek či problémů se zažíváním radím rovnou přeskakovat. Pokud je tedy rovnou nesmaže správce diskuze. 

A co se kodexů týče? Myslím, že kdyby lidé dodržovali jedno základní pravidlo: „Chovej se slušně a schválně neubližuj“, tak by se nám diskutovalo a vlastně i žilo mnohem lépe.

P.S.Nejzábavnější příspěvky bývají podle mého soukromého pozorování na novinkách pod články z rubriky koktejl. Těmto již tak kuriózním zprávám dodávají vtipné komentáře čtenářů tu pravou šťávu. (Doufám, že jsem tímto péeskem hrubě neporušila kodex diskutéra, jestli ano tak se tímto veřejně omlouvám.)

Verča27


Děkuji Verčo27. Nevím, čím byste mohla porušit kodex diskutéra. A děkuji i za to, že jdete s vlastními nápady a názory na světla jeviště našeho magazínu.  Vaše pravidlo by mělo být dodržováno stále, ale to je utopie. Existují takové věci, jako blbá nálada, PMS, vztek a spousta dalších spouštěčů chutě se na někom vyřádit…

Dnes máme stále téma internetové diskuse, třeba najdete odvahu a přispějete:

  •  Diskutujete ráda?
  • Něco, někdo vám v diskusích vadí?
  •  S kým a kde se vám nejlépe diskutuje?
  • Jste pro mazání příspěvků, nebo proti?
  • Jaká pravidla byste zavedla pro diskuse?
  • Je na internetu absolutní svoboda slova?
  • Pomohla vám diskusní fóra? ¨
  • Zažila jste na diskusích něco neobvyklého?
  • Vadí vám věčné rýpalky a příspěvky mimo mísu?

Témat, o kterých můžeme diskutovat je hodně. Tak sem s nimi:

redakce@zena-in.cz

Reklama