Příběh 8. epizody omlazovací série Mladší o pár let 2 má tentokrát dva účastníky, partnerský pár Eva Lanzingerová (51) a Petr Bajgar (52).

proměna

Oba partneři se setkali před dvěma lety v prostředí psychiatrické léčebny. Zde oba hledali odbornou pomoc ve svých nelehkých a smutných životních situacích, se kterými si už sami nevěděli rady. Pan Petr se léčil s bipolární poruchou a paní Eva do sanatoria nastoupila zdeptaná svým krachujícím manželstvím a několika po sobě následujícími smutnými událostmi v rodině.

Když se po propuštění rozhodla zamířit do azylového domu, nabídl jí Petr, ještě jako kamarád, možnost podnájmu ve svém bytě. Časem se z nich stali partneři a svůj vztah označují za šťastný.

proměna

Psychické problémy se podepsaly i na zevnějšku paní Evy. A protože po psychické stránce se postupně dává do pořádku, ráda by byla také zase krásnější... Trápil ji povadlý obličej, který by potřeboval omladit a projasnit. Její partner by jí přál nová prsa, protože o ty paní Eva v minulosti zčásti přišla vinou zákeřné choroby.

proměna

Pan Petr nezastíral, že jeho účast v proměně má sloužit hlavně k psychické podpoře partnerky. Nicméně i on měl svá přání: zejména pomoci se špatným chrupem. Polovina jeho zubů chyběla. Lékaři se rozhodli pro zavedení implantátů. „Pan Bajgar absolvoval stomatochirurgický výkon v analgosedaci, což je šetrnější metoda než plná narkóza,“ řekl stomatochirurg MUDr. Radim Horák z Kliniky GHC. Stomatologická léčba u pana Petra byla v jednom ohledu unikátní. „Pan Bajgar neměl dostatek kostí a jediná možnost v tomto případě ještě před několika lety byla snímací protéza. Dnes jsme už schopni kost dosypat, vytvarovat, doplnit a udělat veškeré podmínky pro to, abychom mohli nainstalovat implantáty. Pan Bajgar má tedy fixní náhrady, které fungují stejně jako jeho vlastní zuby,“ představila pokrok současné stomatologie stomatoložka MUDr. Zlata Ivanova z Kliniky GHC.

proměna

Aby se dvojice dozvěděla o svém zdraví maximum, absolvovala komplexní screening. Jedná se o více než dvě desítky moderních vyšetření, které absolvují Eva s Petrem během jediného dne. „Vyšetření prokázalo u pana Petra zvýšenou hladinu cholesterolu a homocysteinů,“ řekl doc. MUDr. Lubomír Novák, CSc, vedoucí lékař Kliniky GHC Praha. Upozornil pana Petra také na to, že jeho biologický věk je až o deset let vyšší než věk kalendářní, což se objevuje např. v oblasti paměti. Také u paní Evy, která je navíc kuřačka, odhalili lékaři rizikové faktory v podobě zvýšené hladiny cholesterolu, homocysteinů a zvýšené hladiny cukru v krvi. I ona má vyšší biologický věk a zhoršenou paměť. U obou partnerů by měla následovat léčba spojená pochopitelně se změnou životního stylu.

proměna

Eva už ve svém životě prodělala několik operací, a tak před plastickými zákroky a narkózou neměla strach. Naopak: velmi se těšila na výsledky. Skalpelu se tentokrát chopila paní profesorka MUDr. Markéta Dušková, CSc., specialistka na operace obličeje a nosu. „V obličeji paní Evy dominuje velký nos, a pokud bychom s ním nic nedělali, jakékoliv další změny, do kterých bychom se pustili, se budou kvůli nosu ztrácet,“ vyjádřila se profesorka Dušková. Kromě zmenšení nosu absolvovala Eva také operaci víček a koutků úst. Tuto operaci provedla paní profesorka pouze s lokálním umrtvením a pro paní Evu to byl zcela nový zážitek. Paní Eva se navíc moc těšila, že s novými víčky přestanou oči slzet a bude se moci zase začít malovat.

Pro zvětšení prsou vybrala paní profesorka jednu z nejnovějších a nejmodernějších metod: zvětšení pomocí vlastního tuku obohaceného o kmenové buňky. „Tuto metodu jsme zvolili, protože je přirozená, a paní Eva si přála prsa zvětšit pouze jemně, oživit jejich původní tvar,“ uvedla profesorka MUDr. Markéta Dušková, CSc. z Kliniky GHC Praha.

 

Na sále odebrala při liposukci břicha tukovou tkáň z těla paní Evy. „Část této tkáně využijeme k separaci kmenových buněk a těmito buňkami obohatíme tkáň, kterou do prsou implantujeme,“ vysvětlila profesorka Markéta Dušková princip revoluční metody zvětšování prsou.

proměna

„Jsem velice spokojená s nosem i s prsy. Prsa jsou plnější, omlazená a pevnější,“ řekla paní Eva s úsměvem pár týdnů po operaci.

Pan Petr se zatím uchýlil do péče dermatoložky paní MUDr. Terezy Gabryšové, která u něj aplikovala kombinaci dvou omlazovacích metod. První z nich je založena na fyzikálním principu radiofrekvence, druhá z nich využívá k omlazení vlastní krev. Ta vyvolává v kůži přirozené procesy regenerace a dochází k postupnému omlazení pleti. Na některé vrásky už ale tyto metody nestačí a tak paní MUDr. Gabryšová aplikovala panu Petrovi ještě nanobotox - botox aplikovaný speciálními tenkými jehlami vytvořenými nanotechnologií. „ Jejich výhodou je to, že aplikace s nimi nebolí a je mnohem přesnější,“ vysvětlila MUDr. Gabryšová.

proměna

Pro oba partnery byla připravena speciální kosmetika individuálně vyvinutá na základě analýzy DNA, absolutní novinka od Laboratoires William Didden Paris. Ta může být aplikována jak lékařem, tak při domácí péči. „Výhoda aplikace u lékaře je, že působení přípravku vpíchnutého jemnou mezoterapeutickou technikou je mnohem intenzivnější než při pouhém nanášení doma," vysvětlila dermatoložka MUDr. Nina Koutná.

Po operacích a dalších lékařských procedurách se také Petr s Evou dočkali svého finále, které je tradičně v režii trojlístku kadeřnicko-vizážistického týmu: kadeřníka Kliniky GHC Tomáše Arsova, vizážistky Kateřiny Kornové a stylistky Heleny Bedrnové.
Kadeřník Tomáš Arsov vytvořil u paní Evy melír a následně aplikoval hnědou barvu, čímž docílil efektu „tón v tónu". Zanechal délku vlasů a zvolil vzdušný účes snadný na úpravu. Vizážistka Kateřina Kornová se zaměřila na líčení očí a rtů a stylistka Helena Bedrnová zvolila barevnou trojkombinaci černá / červená a bílá.proměna

„Zvedlo se mi sebevědomí, jsem si jistější, připadám si líp, cítím se atraktivnější. Prostě splnil se mi sen," shrnula paní Eva své pocity po proměně. To potvrzuje i její partner. „Klidně bych do toho šel znovu a každému bych to jen doporučil,“ říká.