Včera se to u silnic policisty jen hemžilo. Cestou z Jižních Čech jsem potkala nejméně tři hlídky. A nejen ty, které vás mohou zastavit a pěkně proklepnout, ale i ty, které už z dálky pěkně vyhlížejí a... házejí prasátka.  
Ne, nemají zrcátka, blýskají se totiž samy. Jsou z papundeklu, pěkně nalakovaní, někdy trochu vrávorají a občas mají i sukně. Když kolegyně Ivana před nedávnem psala o chystaných figurínách, asi jsem nedávala pozor. Myslela jsem si, že to jsou trojrozměrní paňáci oblečení v uniformách a reflexních vestách. Ti by byli od skutečných živých policistů určitě k nerozeznání a splnili by svůj účel. Ale tihle placatí, špatně nafocení a hlavně z dálky se lesknoucí strašáci by se hodili tak na plašení špačků.
Ale abych se jen nevysmívala, měla bych pro dopravní policii jeden zlepšovací návrh. Obléci plochým figurínám alespoň pravé reflexní vesty.

Jen hrozí nebezpečí, že je nenechaví řidiči budou krást. Nejen ty vesty -pochopitelně, takový strašák se přece může hodit do zahrady, ne?

Co si o tom myslíte?
Potkaly jste také placaté policajty nebo policistky?
Lekla jste se jich?
Reklama