Pope

Římskokatolická církev má více než miliardu stoupenců a papež je oficiálně přes půl století považován za neomylného. Do Brna se chystá na papežovu mši 10,5 tisíce zahraničních poutníků. Přijde i nespočet Čechů - budete mezi nimi? Myslíte, že papež svou návštěvností porazí letošní megakoncert Kabátů?

Deset a půl tisíce zahraničních poutníků se přihlásilo brněnskému biskupství o místenky na papežovu mši, kterou Benedikt XVI. odslouží v neděli 27. září na letišti v Brně Tuřanech. Uvedla to mluvčí biskupství Martina Jandlová s tím, že jen ze Slovenska přijede 8,5 tisíce věřících.

Poutníky ze zahraničí budou stejně jako tuzemské věřící svážet k místu bohoslužby na letišti autobusy. Policie kvůli nim v neděli zcela uzavře dálnici D1 v okolí Brna, autobusy budou na ní parkovat v deset kilometrů dlouhé řadě.

V současné době stavební dělníci dokončují areál pro polní mši. V okolí altánu s pódiem pokládají na pole povrch se speciálním kobercem. „Samotné pódium je před úplným dokončením, ve středu v poledne u něj vztyčí dělníci jedenáctimetrovou kotvu, symbolizující naději - ta je také mottem papežovy brněnské mše,“ řekla Jandlová. Téhož dne pak podle ní vztyčí farníci na hlavní ploše také dvanáct metrů vysoký kříž.

Nezahálí se ani ve Staré Boleslavi

Proboštská louka ve Staré Boleslavi, kde bude papež Benedikt XVI. sloužit mši svatou na svátek sv. Václava pro odhadovaných 40 tisíc lidí, se pomalu začíná proměňovat. V pondělí započala stavba pódia, informoval v úterý Aleš Pištora, mluvčí pražského arcibiskupství.

„Celá stavba potrvá asi týden, aby mohly o víkendu těsně před poutní mší svatou proběhnout technické zkoušky. Ve středu a ve čtvrtek bude probíhat nejzajímavější etapa stavby, kdy bude konstrukce překryta střechou,“ uvedl k započatým pracím Aleš Pištora. V minulých dnech probíhalo například geodetické vytyčování Proboštské louky, dokončeny jsou již i úpravy příjezdových komunikací.

Papež je oficiálně přes půl století považován za neomylného

Papež je hlavou římskokatolické církve, podle jejíchž dogmat je také zástupcem Boha na zemi a přímým nástupcem apoštola Petra, prvního římského biskupa. Druhý vatikánský koncil v roce 1964 vyhlásil papeže za neomylného, Svatý otec je zároveň biskupem římským a suverénem státu Vatikán.

Navštívíte papežovu mši v Česku? A kterou: brněnskou, nebo tu ve Staré Boleslavi? Myslíte, že papež trumfne šedesátitisícovou návštěvnost letošního koncert Kabátů?

Reklama