panzanella

Díky kuchařské soutěži, do které jsem se přihlásila, jsem poznala skvělou novou kamarádku Petru. Pozvala mě s celou rodinou na krátké prázdniny k ní domů a právě tady jsem poprvé ochutnala osvěžující a jednoduchý rajčatový salát - panzanellu. Hned po návratu domů jsem si ji musela vyzkoušet i doma. Byla to dokonalá příloha ke grilovanému masu!

Suroviny

rajčata
bazalka
starší chléb
česnek
olivový olej
vinný ocet
špetka třtinového cukru
sůl a čerstvě mletý pepř

suroviny

Postup

Rajčata nakrájíme na menší kousky. Kdo má různé druhy a barvy rajčat, tak je to výborné, salát bude hezky barevný. Přidáme k nim nasekanou bazalku.

Chléb nakrájíme na plátky a máme tři možnosti. Opečeme ho ve vyhřáté troubě, usmažíme ho na pánvičce jako klasické topinky nebo, jako já, hodíme plátky chleba na rozpálený gril.

Opečený chléb potřeme česnekem a nakrájíme na kostičky.

Připravíme si zálivku. Rozšleháme si lžíci vinného octa s pěti lžícemi olivového oleje. Podle chuti přidáme sůl, pepř a můžeme i špetku třtinového cukru. Vyšleháme vidličkou do krásně spojené směsi. Touto zálivkou přelijeme rajčata.

Nakonec přidáme opečený česnekový chléb, promícháme a ihned podáváme.

Neváhejte, protože když necháte salát dlouho stát, chléb příliš navlhne. Lepší je lehce křupavý a jen lehce obalený zálivkou a rajčatovou šťávou.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama