Vaříte rádi? Pak určitě oceníte, když se při přípravě jídel můžete spolehnout na kvalitní nádobí, které vám pomůže uvařit jídlo zdravě. Také, když je vaření hračka díky speciálním povrchům, které zajistí, že se vaše jídlo při vaření či smažení nebude přichytávat. Takovým dobrým tipem jsou výrobky Tefal, které vám chceme představit.

tefal

Testujeme pánve Tefal s povrchem Intensium!

Protože má toto nádobí řadu vyzkoušených benefitů, které jako kuchařky oceníte, připravili jsme pro vás skvělou akci! Formou soutěže získají tři čtenářky pánve Tefal, které budou moci otestovat - zejména jejich indikátor teploty, který při dosažení ideální teploty 180 °C zčervená a oznámí tak, že pánev dosáhla optimální teploty k vaření.

Proč je teplota vaření 180 °C tak důležitá?

Pro zdravé a chutné vaření nestačí jen použít kvalitní suroviny, je nutné zajistit také správnou teplotu přípravy potravin. Nutriční specialisté se shodují v tom, že k dosažení takové zdravé přípravy a pro zachování chutí a vůní by teplota připravovaného jídla neměla přesáhnout 70 °C; tzn. pánev ohřátou v průměru na 180 °C.

tefal

Ideální teplota vaření: 180 °C

Nové řady pánví s povrchy Intensium jsou vybaveny indikátorem teploty Thermospot®, který zčervená při 180 °C a oznámí tak, že pánev dosáhla optimální teploty k vaření. Při teplotách nad 230 °C se jídlo začíná rozkládat na nežádoucí sloučeniny a molekuly. Díky Thermospotu® je jídlo plné chutí a přitom dokonale a zdravě uvařené.

Chutě i vůně zachovány

S povrchy Tefal Intensium znovu objevíte zdravější způsob vaření. Zachovat původní chuť potravin a zároveň získat tu správnou konzistenci a to vše bez zbytečného přidávání oleje a tuků je pro kuchaře každodenní výzva. S Tefalem není nic jednoduššího. Nové nepřilnavé povrchy obohacené o minerály zvyšují odolnost povrchu proti oděru a tím i prodlužují jeho nepřilnavost a životnost. Jídlo si můžete připravit bez oleje a udržet v něm všechny původní chutě a nutriční hodnoty. Už žádné další přepalování či dokonce spálení: také proto, že nové pánve se dnem odolným proti deformacím zaručují dokonalou distribuci tepla a díky tomu i stejnoměrné vaření ve všech částech. Smažená vejce, palačinky nebo zeleninu můžete připravit snadno a přitom chutněji než dříve.

Nepřilnavé povrchy jsou zdravotně nezávadné
Nepřilnavé povrchy Tefal jsou vyrobeny z polymeru nazývaného polytetrafluoretylen neboli PTFE. Tento materiál je netečný, nevykazuje reakci s potravinami, vodou nebo čisticími prostředky. Tato nezávadnost je ověřována a potvrzována společnostmi zabývajícími se péčí o zdraví jak v Evropě, tak ve Spojených státech. Více než 20 let plní Tefal závazek nepoužívat při výrobě povrchů olovo ani kadmium a díky tomu zaručuje absolutní nezávadnost všech svých výrobků.

Chcete tyto skvělé pánve vyzkoušet? Pak se zapojte do naší soutěže, ve které 3 z Vás pánev Tefal Sensorielle 30cm vyhrají! Budeme se těšit na vaše zkušenosti!

tefal

Více o Tefal nádobí najdete na www.tefal.cz

Reklama