Jsou předmětem kopírování a dělá jim to dobře. Jakmile se objeví v novém a neotřelém kousku oblečení, brzy ho začnou shánět i další muži, popřípadě ženy svým partnerům. Kdo patří mezi slavnými muži mezi módní ikony?

David Beckham

Patřil mezi nejlepší fotbalisty a už během své hráčské kariéry určoval módní trendy. Nejen v účesech, ale i v oblékání, a dokonce i v tetování. Spolupracoval se značkami, jako je Adidas, H&M či Emporio Armani. V roce 2015 se stal spolumajitelem módní značky Kent & Curwen, pod kterou vydává vlastní kolekce.

Jared Leto

Extravagantních modelů se rozhodně nebojí zpěvák a herec Jared Leto. Odvážné kreace mu dodává především Gucci, protože se přátelí s jeho kreativním ředitelem. Jareda vystihují originální obleky s výšivkami, kombinace výrazných potisků i barev, a hlavně střídání stylů. Je to zkrátka módní chameleon.

Leoš Mareš

V posledních letech na svůj zevnějšek hodně dbá také moderátor Leoš Mareš. Kožichové období už má naštěstí za sebou. A některé ze svých huňatých kousků už vytahuje jen při zvláštních příležitostech. Má rád perfektně padnoucí obleky i jednoduchou kombinací jeanů a mikiny. A sekne mu to v obou případech. Ne nadarmo se o něm často hovoří jako o českém Beckhamovi.

Cristiano Ronaldo

Za módní ikonu je považovaný také fotbalista Cristiano Ronaldo. Ten se pravidelně umisťuje v nejrůznějších žebříčcích nejlépe oblékaných mužů. Rád kombinuje elegantní sako s roztrhanými džíny. A často u něj platí, že čím je oblečení upnutější, tím lépe..

Vojtěch Dyk

Ne vždy se zadaří, ale jeho módní styl je rozhodně pozoruhodný. Zpěvák Vojta Dyk si libuje v netradičním oblečení, které je mnohdy velmi stylové. Čeští muži by si z jeho odvahy měli vzít příklad a nebát se být v módě trochu kreativní. Dykovým oblíbeným kouskem jsou netradiční saka. 

Harry Styles

Poté, co se vydal na sólovou pěveckou dráhu, začal Harry Styles vynikat nejen v hudbě, ale také v módě. Charakterizují ho mimo jiné úzké kalhoty a výrazné obleky. V oblékání se nezdráhá sáhnout ani po spíše ženských prvcích, jako jsou hedvábné košile, krajky či hluboké výstřihy.

Donald Glover

Notnou dávku módní inspirace lze načerpat také od herce, scenáristy a rappera Donalda Glovera alias Childishe Gambina. Ten vypadá vždy skvěle a zároveň budí zdání, že se o to ani nijak zvlášť nesnaží. Je zkrátka uvolněný a svůj a tomu odpovídá i jeho šatník.

Přečtěte si také:

Reklama