Raný podzim je časem sklizně. Duch tohohle období se přenesl do povahy lidí v této době narozených. Panny jsou jaksi „hotové". Není v nich ta lehkost a teplo Lvů, protože slunce slábne. Nadcházející zima staví živočichy před vědomí odpovědnosti a pečlivé přípravy na přežití. Logicky nemůže Panna být skotačivý motýlek, který myslí jen na to, jak by si užil. Je především ZODPOVĚDNÁ.

Odpovědnost, schopnost plánování i umění hloubkové analýzy jsou u Panen pověstné. Je to člověk nohama na zemi. Panna má v záloze vždy několik verzí toho, co se může stát, a tyto scénáře jsou propracovány do nejmenšího detailu.

Chápání Panny se pohybuje většinou přísně na zemi. Co si nevyzkouší, tomu málokdy uvěří. Pokud ale přijme myšlenku za pravdivou, je ochotna ji nejen obhájit, ale i o ní přesvědčit takovými argumenty, že jen málokdo odolá. Panna není snílek, přesto dokáže mít ideály. V tomto případě ovšem zastává názor, že lépe laťku postupně zvyšovat než snít o neuskutečnitelné. Schopnost logického uvažování i technický talent je Pannám vlastní. Pokud si nevíte rady, na co je která vidlička, zeptejte se Panny. Panny mívají překrásné, výrazné oči.

Žena Panna – Je svědomitá, učenlivá, vytrvalá, starostlivá, pečlivá a dokáže pomoci. Mnohdy jsou Panny obviňovány z citového chladu a nedostatku emocí i vášně. Není to ale pravda. Láska Panny nejde jen přes peněženku, jak by se zdálo. Myslí na budoucnost svou i své rodiny a materiálno jí rozhodně není jedno. Přesto je láska Panny hluboká i vřelá. Vychází ovšem zevnitř a dost často tam i zůstává. Fakt, že Panna nehýří emocemi a city na všechny strany, ještě neznamená, že nemiluje. Možná víc, než si umíme připustit. Pannu je ovšem potřeba poznat. I ona nás potřebuje poznat. Jinak prostě působí trochu jako „studený čumák“. Panna se výtečně, vkusně a účelně obléká. Její chování je uhlazené a slušné. S ledovým klidem a ovládáním se s námi Panna rozejde. Zhroutí se až za dveřmi, kde je ve svém, a nikdo její žal, který pokládá za slabost, nevidí.

  

Muž Panna – Je rozený finančník a pedant. Není ovšem bez citu. Jeho láska však potřebuje čas a on musí zvážit všechna pro a proti. Je schopen objekt svého zájmu analyzovat poměrně dost dlouho, než uvěří v její city a rozklíčuje a pojmenuje ty své. Miluje oddaně. To neznamená, že neumí někde „uletět“, zpravidla si ale umí všechno tak důkladně promyslet, že mu na nevěru nepřijdeme. Má přece po ruce několik pečlivě promyšlených scénářů. A vaše možné reakce zná dopředu do puntíku. Víte, proč je David Copperfield tak úspěšný? Protože všechno, co dělá, dělá s přesným scénářem, který je brilantně propracovaný do nejmenšího detailu.

Zamilovaná Panna – Je rozkošně stydlivá, neohrabaná, ale i upjatá. Snaží se zanechat vždy co nejlepší dojem. Jako dárek vám přinese přesně tolik růží, kolik bylo hodin, když vás potkala. Její smysl pro detail se tady velice hodí a umí překvapit tím, jak si všímá. Objedná vám jídlo, o kterém už ani netušíte, že jste se zmínili, že vám chutná. Pobrala to, uložila a použila. V tom je mistr. Pokud vám koupí auto, bude jezdit sto let. Jestliže vám přinese šaty, padnou vám přímo dokonale. Pokud si vás bude chtít vzít, můžete vzít jed na to, že to myslí vážně a život s vámi má promyšlený na deset let kupředu. Má vás tak přečtené, že ani vy se tak neznáte. Její pohled je zkoumavý a naslouchá vám velice pozorně. To není póza – za pět let vám řekne, co jste řekli, jak jste to řekli, co jste měli na sobě, co hráli v rádiu a jakou kolínskou měl číšník, který vás obsluhoval. Chce-li Panna ohromit  ohromí.

Jak si sednou?

Pokud se Kozoroh zamiluje do Panny, jde o rozumový akt, a jestli Panna neuteče, Kozoroh to neudělá.
Vodnáře bude Panna možná trochu dusit svou praktickou náturou, Vodnář je novátor a Panna staromilec. Co bych to měnila, když to funguje?
Pro Rybu je Panna hodně na zemi, ale někdy je tento svazek zajímavý. Pokud Panna přijme Rybí „jiný svět“, mohou si hodně dát. Bezvadné je toto spojení pro umění a podnikání. Panna dokáže realizovat Rybí vize.
Skopec je pro Pannu sice prudký, ale mohl by ji nabíjet. Tady je lépe, je-li Pannou žena. Panna zde musí pochopit, že Beran potřebuje k životu víc než kalkulačku, a řád je pro něho spíše výzvou než pravidlem.
Říká se, že Býk je pro Pannu nejlepší partner, ale já toto pravidlo z praxe moc funkční nezažila. Býk a Panna je jednostranný svazek a málokdo funguje pouze přes živly. Příliš mnoho země jednoho z nich otráví. Jsou si podobní, což může nudit.
Blíženec bude mít s Pannou určitě zajímavý vztah přátelský, pro svazek je ovšem tato energie náročná. Panna je důsledná a přesná. Blíženec řeší krizi, až když nastane. Není schopen dát Panně pocit jistoty, který bytostně potřebuje.
Rak – jestli se Panna nezblázní z jeho potřeby neustále se oňuchávat a on překousne, že většina emocí se u Panny odehrává pod povrchem, pak prosím. Bývá to ale často Rak, kdo obviní Pannu z nedostatku citu. Krutě se mýlí, ale říkejte mu to.
Panna se Lvem bývá často. Snad je to proto, že Lev je tolerantní a Panně imponují jeho schopnosti. Nehledě na to, že Lev je mistr dvoření a Panna mu snadno podléhá, protože ji zajímá. Lev musí dát Panně alespoň hrubý obrys toho, co má v plánu, aby ona mohla v klidu analyzovat.
Panna s Pannou může klidně, navzdory jiným názorům, fungovat. Budou si povídat o technice a jejich byt bude zařízen ve starožitném stylu, který bude uhlazený a originálně praktický. Ale kdepak barokní kudrlinky. Takový elegantní empír se svými hladkými sloupy…
Panny si rády berou Váhy. Je to většinou svazek harmonický a všestranně prospěšný. Váha je jemná a Panna jí v tom nepřekáží. Myšlení Panny se pohybuje na zemi a Váha jí umí zpříjemnit život coby vkusný doplněk, který nevybočuje, ale umělecky ladí.
Ze Štíra už se položila nejedna Panna. Problém bývá v tom, že Štíři jdou až na dno, což může Panně připadat jako lehce devótní. Má ráda soukromí a svá tabu. V sexu Štírům není nic lidského cizí, zatímco Panna spoustu věcí pokládá za nevkusné. Nemluvte před Pannou o tom, jak to máte nejraději – zrudnou jí uši a stáhne se. Ze svazku se Štírem si ale Panna většinou odnáší šrámy na duši.
Střelce Panna většinou mine jako lány. Pokud ne, je to proto, že Střelcem je žena a její muž Panna má horoskop, v němž žije ohněm. Pak Panna většinou vztah neopustí, protože by jí byla zima.

Sex Panna bytostně nepotřebuje. Rozhodně se nezamiluje na základě pouhé smyslnosti. Panny milují rozumem, nikoli tělem. Pokud s vámi Panna spí, je to proto, že jste ji stoprocentně zaujali intelektuálně. Naproti tomu, Panna umí spát i s tím, koho nemiluje. Vypadá to jako rozpor, ale není. Pokud Panna cokoli vyhodnotí jako prospěšné, udělá to. Třeba v zájmu svých dětí, nebo jejich zajištění. Sex je pro většinu Panen otázkou součásti něčeho jiného – důležitějšího. Přímo ho neodmítá, ale většinou se bez něho i dlouho obejde. Panna se nerozejde s člověkem, protože nemůže. O tělo tu přece nejde!

Dítě Panna – Často je to tiché dítko, které má nejraději hračky, které lze rozebrat a zase složit. Jeho hry musí mít smysl. Už od raného dětství se mrňavé Panny babrají ve slovíčkách a zkoumají jejich význam. Často se ptají a jsou až otravné, jak chtějí všechno pochopit a vysvětlit. Jestli dítku Panně cokoli slíbíte, buďte si jisti, že na to nezapomene. Bude vám to připomínat s tak železnou pravidelností, že i kdybyste to přehodnotili, máte smůlu. Vaše slova bere doslova a je neodbytné. Děti Panny mají rády domečky a postýlky a všechno, co někam patří. Rovněž milují korálky a knoflíky. Na všechno mají nějaké místečko. Jestli si někdo schovává umolousanou utěrku s uzlem jménem Maruška dvacet let, je to tutově Panna.

Slavné Panny – Květa Fialová, Hana Zagorová, Anastacia, Cameron Diaz, Claudia Shiffer, David Coperfield, Andy Roddick, Bruce Springsteen, Charlie Sheen, Freddie Mercury, Hugh Grant, Ingrid Bergman.

Žít s Pannou není vždycky med kvůli jejímu pitvání, ale máte jistotu, že nic nedělá jen naoko. A kdyby náhodou ano, stejně na to nepřijdete. :-)

Reklama