cok.jpg
Foto: Shutterstock

BERAN (21. 3. - 20. 4.)

Berani jsou něco jako neřízená střela. Recepty neřeší a když už, považují je za pouhou inspiraci. Kdo by se taky vážil s jednotlivými ingrediencemi, vše přidávají odhadem a když není jedno, nahradí je druhým. Přesto jejich jídla chutnají báječně, protože kreativita i přirozená touha vyniknout se hlásí o slovo také v kuchyni. Nejsou zastánci složitého vaření, protože jej vnímají jako zbytečnou ztrátu času. Přesto výsledek obvykle skvěle vypadá a všichni si výborně pochutnají. Obzvlášť záležet si pak dávají v případě, že očekávají důležitou návštěvu. Tady neponechají nic náhodě, protože chtějí slyšet obdivná slova na adresu jejich kuchařského umění.

BÝK (21. 4. - 21. 5.)

Býci mají rádi kvalitu, dobré jídlo a pohodlí, to je o nich všeobecně známo. Jsou však i skvělými kuchaři a kuchařkami. Pobyt v kuchyni má pro ně zvláštní kouzlo. Na rozdíl od Beranů, Býci nepovažují dlouhé a složité vaření za ztrátu času. Jde přeci o „rituál“ a právě tak k přípravě pokrmů přistupují. Pečlivě vyberou všechny ingredience, u nákupu přemýšlejí a mohou-li si to dovolit, sáhnou vždy po nejvyšší kvalitě. Jejich knihovna je plná nejrůznějších kuchařských knih, případně mají v telefonu uloženy desítky receptů. Obrázky gastronomických specialit hltají očima a mívají nemalé ambice vyrovnat se i mistrům v kulinářském oboru. Velký důraz kladou i na servírování pokrmů, vše musí být dokonalé, od počátku do konce.

BLÍŽENCI (22. 5. - 21. 6.)

Blíženci jsou vzdušné a nespoutané znamení, což se jasně projevuje také v kuchyni. Vynikají mimo jiné notnou dávkou kreativity a každé vaření je pro ně dobrodružným experimentem. Recepty jim nic neříkají, vaří pocitově a lehce. Obvykle si s tím hlavu nelámou, přesto dokážou mile překvapit. Kuchyň se promění v malou laboratoř, nicméně výsledek bývá někdy až mimořádně lahodný. Potíž je v tom, že zeptáte-li se Blížence po výborném obědě na recept, jen bezradně pokrčí rameny. Pokrmy připravuje veden svou velkou fantazií, která je ovšem v tomto smyslu neopakovatelná. Blíženci ale rozhodně nepatří k těm, kteří by denně vyvařovali; v jejich případě jde o nahodilé okamžiky a veselé experimenty, nikoli každodenní rutinu.

RAK (22. 6. - 22. 7.)

Pro Raky je rodina středobodem vesmíru, což se odráží i v kuchyni. Jsou nadmíru pečující znamení a je pro ně potěšením pro své blízké a přátele připravovat jídlo. Kuchyň je jejich královstvím a nejdůležitější místností v domě. Nad tím, co uvaří, velmi přemýšlejí a budoucí menu důkladně plánují. Znají chuťové preference všech, kteří jsou jim milí, a jim také podřizují domácí jídelníček. Není proto výjimkou, že sejde-li se víc lidí najednou, mají Raci v záloze klidně i více variant jednotlivých chodů. Kromě toho Raci samotní upřednostňují sladkou chuť a obzvlášť na dezertech si dávají záležet. Jejich další dobrou vlastností je šetrnost; jídlo neradi vyhazují a zbytky nemají rádi. Vaří proto v přiměřeném množství a někdy i ze zbytků dokážou vykouzlit gastronomický zázrak.

LEV (23. 7. - 22. 8.)

Lvi potřebují vynikat, což platí také v kuchyni. Ne že by vaření přímo vyhledávali, raději se nechají obsloužit, ale když už přijde na věc, jde jim to překvapivě dobře. Vaření neberou klasicky, každý pobyt v kuchyni vnímají jako výzvu a příležitost ukázat se. Mají svou hlavu a pokud už se nechají inspirovat nějakým receptem, jde spíše o symbolickou záležitost. Obrázek, ingredience a postup jen rychle přelétnou očima a stejně si jedou podle svého. Často opravdu překvapí, co se v nich ukrývá, protože necouvnou ani před složitější přípravou a pokrmy, na které by si obvykle troufl jen o mnoho zkušenější kuchař. Baví je překonávat vlastní limity, což se v kuchyni může dít jen příležitostně. Každodenní vaření by Lvy zahnalo do kouta, a nakonec by za sebou jen zabouchli dveře s tím, že tohle není nic pro ně.

PANNA (23. 8. - 22. 9.)

Precizní Panny svou touhu po dokonalosti přenášejí také na území kuchyně. Vaří rády a na přípravě si dávají záležet. Na rozdíl od předchozího znamení však neexperimentují. Postupují výhradně podle receptu, přesně krok za krokem. Vše přesně odvažují a shání potřebné ingredience. Jen ve stavu nejvyšší nouze jedno nahradí druhým. Ctí zkušenosti těch, kteří recept vytvořili, a nehodlají na něm cokoli měnit, alternovat. Mohlo by se zdát, že jsou příliš „tvrdé“ a nekreativní, což ale neplatí. Jen ve své přesnosti a puntičkářství potřebují jistotu prověřené receptury. Chaotické experimentální vaření s nejistým výsledkem je jejich noční můrou. Aby se dobře cítily, sází na jistotu a pořádek – jejich kuchyně i v době vaření působí stále přehledně a uklizeně.

VÁHY (23. 9. - 23. 10.)

Vzdušné Váhy se v kuchyni necítí úplně pevné v kramflecích. Vaření rozhodně není činnost, která by je naplňovala. Pokud přímo nemusí, kuchyni se vyhnou obloukem a přípravu jídla přenechají druhým. Není-li zbytí a ony se nějakým omylem v kuchyni objeví, upřednostňují jednoduchost a neokázalost. Požádáte-li je o jídlo, pro jehož přípravu je nutno pět a více ingrediencí, odmítnou. Ctí zásadu, že v jednoduchosti je krása, volí tedy nenáročné recepty a čerpají z kuchařek pro začátečníky nebo děti. Přesto se mnohokrát zadaří a pokrmy, které Váhy s vypětím sil připraví, jsou nejenom jedlé, ale i chutné. V čem se ovšem dokážou Váhy realizovat, je pečení. To je baví, komplikovanost jim nevadí a tady naopak platí za vyhlášené mistry.

ŠTÍR (24. 10. - 22. 11.)

Kreativní a nevyzpytatelní Štíři umí překvapit (nejenom) v kuchyni. Přestože na první pohled zvlášť „hospodyňkovsky“ nepůsobí, během přípravy jídla se dokážou docela proměnit. Nemusí-li to být na denním pořádku, stanou se z nich kuchyňští mágové a sporák prostředkem, jak vykouzlit z ničeho něco. Vaří intuitivně a postupují spíše podle pocitů než rad zkušenějších. Knihu s recepty byste u nich našli jen sotva, už z principu vaří výhradně podle sebe. Jejich hlava je zásobárnou rámcových receptur, které stejně den ode dne obměňují. Obvykle nevyhledávají českou kuchyni, preferují lehčí a exotičtější pokrmy. Mají výborný odhad kolik čeho a kam přidat. Výsledkem jejich gastronomického snažení bývají ostatní většinou nadšeni.

STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)

Střelci patří spíše ke konzumentům než kuchařům. Ačkoli ani jídlo samotné si obvykle nijak zvlášť nevychutnávají a považují je pouze za nutnost k fungování a přežití. Okázalost a mnohachodová menu jim nic neříkají, ať už je řeč o přípravě nebo konzumaci samotné. Preferují rychlost a účelnost, protože jejich zájmy jsou rozhodně rozprostřené jinde než v kuchyni u sporáku. Pozvou-li vás k sobě domů na oběd či večeři, připravte se na dovezenou pizzu nebo jiné hotové jídlo snědené rovnou z obalu. Proč ztrácet čas přendáváním do lepšího a zbytečně špinit nádobí? Pokud ale není zbytí a Střelci musí do kuchyně nastoupit, obvykle nepřekvapí ani nezaujmou. Připraví „nějaké“ jídlo, které sice bude poživatelné, zasytí, ale o zvlášť gastronomický zážitek rozhodně nepůjde.

KOZOROH (22. 12. - 20. 1.)

Kozorozi jsou na tom podobně jako další zemské znamení, Panny. V kuchyni se dokážou skvěle pohybovat a v přípravě pokrmů umí najít zalíbení. S chutí vaří pro své blízké, ale kreativita, improvizace a experimentování jim nic neříkají. Lpí na tradicích a ctí autority, mezi které rozhodně patří mistři kuchaři, autoři kuchařských knih. Nechápou, proč by měli variovat a zkoušet dané recepty pozměnit. Nehodlají vymýšlet vymyšlené a řídí se zkušenostmi povolanějších. Důležitá je pro ně i kvalita surovin a příprava před samotným vařením. Práci v kuchyni nepodceňují a vyhrazují si na ni dostatečný čas, aby vše dovedli k dokonalosti. Výsledkem jsou chutná a propracovaná jídla, na kterých si pochutnají všichni včetně Kozorohů samotných.

VODNÁŘ (21. 1. - 20. 2.)

Přelétaví a hraví Vodnáři dokážou svou nezávislou povahu skvěle přenést i do kuchyně. Nelpí na ničem, recepty jsou pro ně zbytečností a tradice jim nic neříká. Rádi bourají konvence, což se za sporákem projeví třeba smícháním klasiky s exotikou. Mívají vytříbený chuťový vkus, umí kombinovat nekombinovatelné a výsledkem šokovat okolí. Své recepty si nepamatují, kuchyně je pro ně prostorem k rozvíjení fantazie a zapojení kreativity. Vaření vnímají jako hru pro jednoho hráče, ve které se snaží dosáhnout na co nejvyšší metu. Musí ovšem jít o nerutinní činnost, příležitostné vaření. Všednosti se Vodnáři vyhýbají a v případě každodenního vaření by se jim jejich „hra“ brzy omrzela.

RYBY (21. 2. - 20. 3.)

Ryby jsou jemné, nápadité a kreativní. Občas si rády zaexperimentují, ale zdaleka ne v takové míře jako Blíženci či Vodnáři. Mají-li vše k dispozici, drží se daného receptu, ale v okamžiku, kdy něco dojde, nemají problém pokrm variovat. Rády chystají druhým překvapení, klidně i formou chutného pokrmu. Jako hostitelé nad druhými vynikají. Přestože samy mívají citlivé zažívání a konzumace masa pro ně tu a tam může znamenat potíže, ostatním jej rády připraví. Co ale opravdu milují, jsou sladká jídla. A právě tady jako kuchaři-cukráři-pekaři vynikají. Jejich dezerty bývají vyhlášené a netradiční. Ryby vynikají jemnocitem kombinovat neobvyklé ingredience, což v konečném důsledku vytvoří dokonalý celek.

Čtěte také Šamanská léčebná technika z Havaje ho´oponopono: Osvoboďte se od minulosti prostřednictvím čtyř prohlášení

Zdroj: kniha Magická hra čísel a hvězd
 

Reklama