amam.jpg
Foto: Shutterstock

Zjevení Panny Marie
Vše se poprvé odehrálo 13. května 1917, kdy dva sourozenci hlídali ovce se svou sestřenicí na poli poblíž města Fatima v Portugalsku. Podle jejich pozdější výpovědi se před nimi objevila znenadání žena, která se představila jako Panna Maria. Vzhledem k tomu, že všechny tyto děti byly vychovávány v křesťanské rodině, neměly sebemenších pochyb o tom, že je to pravda a braly rozhovor se ženou velmi vážně. Stalo se tak v době, kdy probíhala první světová válka. Panna Maria ve své promluvě k dětem nabádala lid k solidaritě a pochopení jeden pro druhého. Poté se s dětmi domluvila, že se budou setkávat vždy třináctého dne každý měsíc. Po této události se dětem Panna Maria zjevovala pravidelně. Každý měsíc ve stejný den a v přesně stanovenou hodinu, tedy v pravé poledne.

Skupinka dětí o všem pochopitelně informovala ostatní lidi v městě. Mluvily podle všeho velmi přesvědčivě a pamatovaly si detaily. Jejich očité svědectví vyvolalo obrovský poprask. Aby jim však uvěřilo ještě větší množství široké veřejnosti, rozhodly se je k setkání s Pannou Marií přizvat. 13. října 1917 se na oné louce sešlo kolem sedmdesáti tisíc lidí včetně zástupců tisku a proticírkevních představitelů. Předem se údajně Panna Maria s dětmi domluvila, že dá nevěřícím jasné znamení své přítomnosti. Ten den celé dopoledne sužoval oblast vytrvalý déšť, avšak přesně ve dvanáct hodin déšť ustal a na obloze se objevila velká světelná koule, kterou přihlížející zprvu považovali za slunce. Koule se ale klikatila a měnila barvy. Tento jev byl prý viditelný v okruhu přibližně čtyřiceti kilometrů.

62710414c0192obrazek.png
Foto: Lucie Santosová (vlevo) a její sestřenice a bratranec svatí Hyacinta a František Martoovi (1917)
Attributed to Joshua Benoliel, Public domain, via Wikimedia Commons

Jev sám o sobě nemusel být záhadou, podle vědců se skutečně mohlo jednat o slunce a jeho barevné změny mohl mít na svědomí kouř a popel ze sopky, která v okolí pár dní před tím vybuchla. Záhadné ale je, jak mohly děti, tak přesně určit den i čas jevu několik týdnů dopředu. Navíc astronomové zrovna tento den sluce pozorovali a nevšimli si žádné anomálie. Tato událost je dnes označována jako sluneční zázrak u Fátimy.

Podivné geoglyfy na planina Nazca
Na náhorní plošině ve státě Peru přibližně 400 km od hlavního města Lima lze z velké výšky zpozorovat obrovské podivné geoglyfy (malba či motiv vytvoření na zemském povrchu). Mají nejčastěji tvary zvířat jako je pavouk, kondor nebo opice. Najdete tu však i spirálu či ruce. Podle výzkumů v této oblasti prováděných by k tak velké malbě byla zapotřebí technika umožňující kontrolu shora (jsou vidět až z výšky cca 150 m). Ovšem v době jejich vzniku – pravděpodobně 200 př.n.l. až 500 n.l. – neměli původní obyvatelé k dispozici nic takového. Je tedy minimálně s podivem jejich geografická přesnost. „Jsem přesvědčený, že bez navigace z vesmíru by kresby na planině Nazca nemohly vzniknout,“ shrnul svou myšlenku Erich von Däniken kontroverzní švýcarský spisovatel a záhadolog, který se dlouhodobě zabývá mimozemskými civilizacemi.

627103e70d72fnan.jpg
Foto: Shutterstock

Pokud jde o jejich význam, vědci nejsou za jedno. Někteří považují útvary za naváděcí a přistávací plochy návštěvy z jiných planet, jiní se přiklání k možnosti obřího kalendáře. Nejnovější teorie však hovoří o tom, že se pravděpodobně jedná o mapu, jak se v přítomné poušti co nejrychleji dostat k vodě. Ať už je pravdivá kterákoliv z teorií, zůstává skutečnou záhadou, jak tak komplexní, obrovské, přesné a stovky až tisíce let trvající malby mohla vytvořit civilizace, která neměla žádný přístup k technice. Dnes je místo turisticky velice rušné. Za poplatek je dokonce možné nechat se v menším letadle vyvézt na planinu a všechny útvary si prohlédnout.

Podivný případ Pollockových dvojčat
Sestry Joanna (11 let) a Jacqueline (5 let) zemřely při nehodě 5. května 1957. Byly sraženy vozem při jejich cestě s rodiči na mši. Rodina si přijíždějícího vozu nevšimla pravděpodobně díky spěchu. Manželé byli pochopitelně touto ztrátou zdrceni, avšak rozhodli se, že by rádi založili novou rodinu. Podařilo se to až překvapivě rychle. Po necelém roce od nehody Florence otěhotněla a tentokrát čekala dvojčata.

Podivné bylo, že jedno z dvojčat (Jennifer) mělo dvě naprosto stejná mateřská znaménka jako její zesnulá sestra Jacqueline. Jedno na čele a druhé v oblasti pasu. Z počátku tomu rodina nepřikládala velký význam, přeci jen takové věci se mohou stát. Ovšem když byly děvčatům dva roky, dostala od svého otce na hraní panenky po sestrách, o kterých do té doby nikdy neslyšela. Dvojčata panenky pojmenovala Mary a Susan. Tedy stejně jako Joanna a Jacqueline. Gillian se začala chovat jinak než její dvojče Jennifer. Působila starším dojmem a vedla svou sestru. Ta ji na oplátku bezmezně poslouchala. Někdy v té době si údajně rodiče dívek poprvé řekli, že jejich mladší děti musí být reinkarnací zesnulých dcer.

Aby se do záhady vneslo více světla, rodina se vrátila zpět do města, kde k tragédii došlo, tedy do Hexhamu. Dvojčata se prý okamžitě dožadovala návštěvy místního zábavního parku, který dokázala do detailů svým rodičům popsat, a to i přesto, že v něm pochopitelně nikdy předtím nebyla. A co více, dívky dokonce poznaly původní dům rodiny. Navíc se prý již od čtyř let nepochopitelně bály aut. Vždy když viděly některé přijíždět křičely: „Auto si pro nás přichází.“

Rodiče John a Florence se rozhodli o osudné tragické smrti starších sester s Gillian a Jennifer promluvit. Jejich reakce byla bouřlivá. „Nechci, aby se mi to zase stalo. Měla jsem ruce plné krve a nemohla jsem dýchat,“ plakala údajně Jennifer. „Vypadala jsi jako monstrum a z hlavy ti vyšlo něco červeného,“ odpověděla jí její sestra. To vše se stalo, když bylo dívkám pouhých pět let. Je tedy zcela vyloučené, že by o tragédii někde četly.

O případ dvojčat se začal zajímat doktor Ian Stevenson, psycholog zkoumající případy reinkarnace. Podle něj a jeho studie na Univerzitě ve Virginii jednala děvčata velmi spontánně a přiklonil se k názoru, že si pamatují vlastní minulé životy. Jejich případ zařadil také do knihy Děti, které si pamatují své předchozí životy: otázka reinkarnace.

Zdroj: Division of perceptual studies: University of VirginiaMysteries unsolvedFórum 24Zoom magazín Wikipedie: Encyklopedie nevysvětlenéhoTop trending: TOP 5 Dosud nevysveˇtleny´ch za´had 

Reklama