V celé řadě oblíbených příběhů vystupuje „pankáč“. Kupodivu, většinou je jeho role spíš pozitivní, ba dokonce výchovná - jako třeba v téhle anekdotické historce:
Jednou prej jela paní tramvají s malou zlobivou holčičkou. Cestovaly v přední části vozu a holčička si sedla tam, jak jsou dvě sedačky proti sobě. Naproti ní seděla nějaká starší paní s nohou v gypsu. Holčička ječela na celou tramvaj, až se všichni otáčeli, a nakonec začala klátit nohama tak, že kopala tu paní do sádry.
Paní chvilku nic, ale když zlobivá holčička kopala pořád dál a maminka si jen klidně čistila brejle a nereagovala, ozvala se: „Prosím vás, paní, řekněte něco svojí dceři, vždyť ona mě tady kope celou dobu do nohy!" Maminka si jen nasadila brejle a nonšalantně odvětila: „Paní, moje dcera má svobodnou výchovu!"
Slyšel to pankáč v ocvočkovaný kožený bundě, kterej stál nad nima a žvejkal žvejkačku. Jak tramvaj zastavila, tak vypliv žvejkačku do dlaně, pomalu ji nalepil mamince na brejle a s větou: „No vidíte, paní, já mám taky svobodnou výchovu!" vystoupil.
Tak jak se vám líbí „pankáč pedagog“? :-)
Nový komentář
Komentáře
také znám
zasmála jsem se od srdce
bomba příběh
Není holt pankáč jako pankáč! Borec!
Mé děti by to snad neudělaly.
Dobrý pobavilo mě to
FRAJER!Mimo jiné jsem dnes,tedy v sobotu, zažila v tramvaji podobnou holčičku s podobnou maminkou.Jsou to nervy!
to je docela sympatický pankáč
Tak jí paní měla nakopnout tou sádrou,jak malou tak velkou,když svobodná výchova ,tak svobodná odplata !!!
Super reakce.
,pěkně ji tím usadil.
Nyotaimori 8:
správnej
ta si to zasloužila
supééér
moc pěkné,dobrý pankáč
super pankáč
Tak oba příběhy jsou dobré.
Nyotaimori: pane pankáč