Někdy až smrt přinese smíření a odpuštění. Přečtěte si dojemný příspěvek od čtenářky s nickem lalica

Můj vztah s tchýní nebyl příliš vřelý. Byli jsme nuceni bydlet po svatbě u ní, tedy jsme byli narušiteli jejího poklidného vdovského života. V jednom jí chápu, měla zavedený režim, a my s dítětem jí ho změnili...

MOJE TCHÝNĚ MI ZA CELÁ LÉTA NEŘEKLA JMÉNEM, celkem úspěšně se jí dařilo mě neoslovovat přímo. Po pár letech jsem se dozvěděla, že před svými známými a sousedkami mně oslovovala Panička z Jevíčka.

Stávalo se mi, že mi ukryla nože, nádobí a jiné věci z kuchyně, dokonce si přede mnou odplivovala. Raději jsem vždy na celé dopoledne šla s  dcerou ven, jen abych jí nemusela v jejím " bytě" překážet.Kolikrát mně manžel našel ubrečenou v parku, když se vracel domů.Snažil se své mámě vysvětlit, že jsme u ní jen dočasně a že bych potřebovala spíše pomoc než házet klacky pod nohy.

Nepomohlo to, naštěstí jsme pak dostali podnikový byt a moje tchýně se k nám přišla podívat až po 2 letech, kdy už se narodila naše druhá dcera.

Ubíhala léta, děti dospěly.Tchýně zestárla a těžce onemocněla.I když měla   ještě dalšího syna, ten za ní jezdil jenom kvůli penězům.Když z ní všechny peníze / i ty na pohřeb/ vytáhl, neukázal se celý měsíc.

Já s manželem za ní chodila téměř denně, nakupovali jsme jí, uklízeli, povídali si. Také naše děti k ní často chodívaly, aby babička měla společnost.Kolikrát jsem za ní přišla sama a teprve po více jak 2 desetiletích jsem si všimla, že se na mně dokonce usmála a poděkovala mi za to, jak se o ní starám.Starší dceři pak řekla, že nikdy nepotkala hodnějšího člověka jako jsem já....

"Panička z Jevíčka" se o ní postarala i když přijela sanitka a odjely jsme do nemocnice. Bylo mi jí moc líto,ale nemoc  byla těžká a ona se už zpět nevrátila.

Dávno jsem tchýni odpustila její chování, ale nezapomněla. Já sama ještě tchýní nejsem, ale doufám, že jednou se svými zeti budu vycházet dobře. Čas ukáže, zda to bude pravda...

lalica

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá lalico, já myslím, že jste se dostatečně poučila a nebudete dělat stejné chyby jako vaše tchyně.

 

Reklama