Dobrý den,

  už jsem si říkala,že psát budu alespoň obden... ale když já si spolu s Německem vybavím Deutche Criminal Polizei. Jednou jsme s přítelem a  manželem jeli busem a řekli jsme si, že bychom mohli jet stopem a  na kolobrndách k Atlantiku a zpět. Jak jsme řekli, tak se do měsíce stalo. V kapse 20 euro (rok 2002), na zádech batohy a  v ruce  kolobrndy.

Atlantik báječný, Francouzi milí a pohostinní, města báječná a krajina okouzlující. Zažili jsme spoustu dobrodružství a jen to nejlepší. Na cestě zpět nás z Francie bral nějaký známý fotbalista z Kaiselsloternu, my jsme byli celkem natvrdlí a nijak z něj nešíleli. Vysadil nás na remízku u dálnice, kde jsme rozbili stan  pod vysokým napětím. Zleva ožralá mládež s motorkama, kteří v těch  kožených hadříkách smrděli na kilometry, zprava motoristický ruch.

Ráno jsme se vydali do města a ještě rozjaření francouzským šarmem laskavostí a pohostinností jsme dostaváli kruté spršky od domácích německých občanů. Dávali nám najevo, že jsme jen český póvl. Byli  jsme rádi, když nás jedna milá Němka à la hlavní hrdinka ze seriálu Stephanie poodvezla dál a tam nás hned vzal německý kamion na blízkou benzinu. Tam už parkovali čeští kamióňáci a jeden nám  slíbil, že nás vezme o půl druhé ráno do Čech. Tak jsme si sedli na lavičku a těch osm hodin čekali. Vařili jsme kávu, polívku  (samozřejmě v parčíku u benzíny), dostali průjem a zápasili s ošklivými pohledy německých paniček.

Bylo chladno, když jsem si přes nohy hodila deku, v ruce rybičku, abych se ubránila lačným pohledům otylých chlapů v bawkách, když šel přítel na WC.  Jedno bílé bawko u nás zastavila a z něj vylezli dva santusáci a něco mleli německy (neumím, neumím.. only English). Vytáhli průkazky  Deutche Criminal Polizei a ať ukážeme doklady a kopali nám do  batohů. Jedna panička na nás zavolala policii, že tam dlouho sedíme na lavičce. Řekli jsme slušně, že jedeme domů z Francie, hlídali si  nás jak drogové dealery a my jim náhle zmizeli s českým kamioňákem.

Když jsme brzo ráno překračovali hranici na Folmavě, natáhli jsme do nosu tu českou vůni a byli rádi, že Německo máme za sebou.
 


S pozdravem,
Eliana


Zažila jsem něco podobného, také na nás zavolali policii, protože sedět s bágly u benzinové pumpy a čekat na stop se u nich asi nenosí. Ještěže jste u sebe neměli větší než malé množství drog :-)
6. Který z německých panovníků se poprvé stal císařem?
Reklama