O čem? To už si musíte přečíst v dalším příspěvku, který nám poslala čtenářka Lissey. Jako dítě hrála na zobcovou flétnu a trvalo dva roky, než... Však uvidíte.

Kdyby všichni uměli všechno, byla by to nuda... :-) Milá Lissey, moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Hudební sluch nemám. Je mi to celkem fuk, ale moji rodiče si jeden čas mysleli něco jiného. I paní učitelce z hudební školy to nějakou dobu trvalo, než je o tom přesvědčila. Naši měli oba celkem talent na hudbu a měli za to, že i já bych měla mít. Přihlásili mě v první třídě do hudebky na zobcovou flétnu. Naučila jsem se noty, nacvičila prstoklad, ale to „něco“ navíc, co je třeba k tomu, aby z člověka byl dobrý muzikant, to prostě ne a ne se objevit. Foukala jsem do flétny s nadšením a celkem i s radostí. Paní učitelka byla fajn a v lidušce se mi líbilo, ale výsledky tak nějak neodpovídaly vynaložené námaze. Maminka mě (se) ujišťovala, že výsledky se jistě dostaví, ale všichni spolužáci mě předběhli a někteří mi i hodně utekli a já pořád pískala svých šest, sedm kousků kolem dokola. S velkou pozorností se dalo poznat, o jaké skladbičky jde, ale poslech mého hraní rozhodně potěšení nepřinášel. Prostě jsem byla pilná, učenlivá i snaživá, ale hudební sluch se prostě nedá nacvičit.

Po dvou letech se paní učitelce podařilo našim vysvětlit, že o moc lepší už to nebude, ale že zpívat si ve sprše můžu podle libosti. Naši to vzali sportovně, koledy pod vánočním stromečkem jsme zpívat nepřestali, ani když se k mému nehlasu přidal ještě pěkně mutující brácha.. No co, naštěstí je kolem spousta interpretů, kteří zpívat umí a že mezi ně nepatřím, přes to jsem se přenesla už dávno. Já zas celkem dobře maluji. Každý prostě máme to své.

Lissey

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Máte hudební sluch?

  • Máte ráda muziku?
  • A máte hudební sluch?
  • Hrajete (hrála jste) na nějaký hudební nástroj?
  • Zpíváte si?
  • Máte nějakou historku spojenou se sluchem?

rexrexNapište mi, budu se moc těšit na vaše odpovědi. A jedna z vás se zase může těšit na dárek od nás, tentokrát budete vonět, protože na vás čekají dva antiperspiranty, Rexona Woman Sexy (pro vás) a Rexona men quantum (pro vašeho muže).

Příspěvky posílejte jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je SLUCH. Předem děkuju.

Reklama