Zaznělo z úst bankovní úřednice, když jsem se měla podepsat podle podpisového vzoru. „No jo, ale já to nikdy netrefím přesně,“ oponovala jsem. Nicméně úřednice trvala na svém a vyzvala mě k opakování. Já rudla studem a cítila bezmoc. I do takové situace vás může dostat „obyčejný“ podpis.

signature

Co když se mi to nepovede? Jak se dostanu ke svým penězům? Zavolají na mě policii, že se dobývám do cizího účtu?

Nakonec se mi to přece jen podařilo, ale požádala jsem o změnu vzoru. Nově jsem se podepsala pečlivým „školním“ písmem a od té doby si dávám pozor. Pomalu, div ne s vyplazeným jazykem kreslím písmenko po písmenku, aby podpisový vzor byl opravdu vzorný.

Ale tato příhoda s podpisovým vzorem nebyla jedinou inspirací k dnešnímu tématu. Tu hlavní mi vnukla kolegyně Saša, když přinesla podepsanou knihu a dala mi hádanku, ať poznám autogram. O co byl krásnější, o to nečitelnější. O tom se přesvědčíte v dnešní soutěži.

Ale proč by měl být čitelný? Podpis je značka, která je vaše, jedinečná, a hlavně nenapodobitelná. Jako otisk prstu.

Když už jsme u té nenapodobitelnosti. Může být dalším zdrojem dnes už humorných příhod. Neříkejte, že jste nikdy netrénovaly podpis rodičů. Co kdyby se hodil při poznámce nebo špatné známce v „žákajdě“?

Já vím, že je to podvod, skoro zločin, ale dnes už je to promlčené a vy se klidně můžete přiznat. Stejně to vždycky prasklo.

Neméně zajímavé příhody můžou nastat při změně jména. Jak dlouho jste si zvykala na nový podpis? Učila jste se tajně ho už před svatbou? Spletla jste se někdy a podepsala se předchozím jménem?

Napište mi na dnešní téma PODPIS.

  • Jak byste popsala svůj podpis? Je čitelný, nebo spíš vypadá jako rébus?
  • Jste na svůj podpis pyšná? Vypadá graficky hezky?
  • Kolikrát za život jste změnila podpis? Jak rychle jste si zvykla na nový podpis po svatbě?
  • Zkoušela jste někdy napodobit podpis rodičů? Využila jste toho, nebo jste nenašla odvahu? Už někdy napodobily váš podpis vaše děti? Přišla jste na to hned, nebo až po čase?
  • Máte nějakou příhodu s podepisováním? Co třeba váš podpisový vzor v bance? Měla jste s ním někdy problém?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

Jaký dárek můžete získat za svůj příspěvek? K vašemu podpisu se sice nevztahuje, ale klidně vám podepíšu, že je skvělý.

Vlasové hydratační přípravky s granátovým jablkem a aloe vera.

dárek

Reklama