V únoru 2006 uvedla Česká televize volné pokračování seriálu Náměstíčko. Scenárista Jan Míka „přesídlil“ na vesnici a desetidílný seriál Náves byl na světě. Jen co příběhy obyvatel malé vesnice skončily, už se začíná natáčet nový seriál.

Od dubna se připravuje volné pokračování Náměstíčka a Návsi pod názvem Příkopy. A proč právě takové pojmenování? Je to zatím pracovní název pro sérii šesti příběhů, v nichž se můžete těšit na nová setkání s několika oblíbenými hrdiny seriálů Náměstíčko a Náves.

Paní Plecitou (Ljuba Skořepová) čekají velké trampoty se synem Mildou (Pavel Nový) v povídce nazvané Garáž.

Staří kamarádi Hrčka (Luděk Munzar) a Stehlík (Marián Labuda) řeší v povídce Parcela Hrčková problémy spojené s nečekaným dědictvím. A chybět nebude ani Karl Lopusny (Josef Vinklář), který se rozhodl, že se svým synem Hanzem postaví v Brodu velký obchodní dům.

Nečekané životní zvraty čekají například ředitele divadla Bohuslava Šmída (Václav Postránecký), kterému zamotá hlavu dvacetiletá kráska Linda v povídkách Stopařka a Dívka s flétnou

Nově si v seriálu zahraje například Jiřina Bohdalová, Bára Munzarová nebo Hana Maciuchová.

Okrajová čtvrť města Brodu, kde se nachází poměrně nezajímavý pozemek, na jehož využití vypsal městský úřad konkurs, se jmenuje Příkopy. Tento motiv prochází všemi povídkami a jeho finále se odehraje v povídce Dělová koule.


Scénáře napsal Jan Míka a režisérem je Jaroslav Hanuš. Točit se má především v Žatci až do konce června. Seriál Příkopy se na obrazovkách objeví někdy během příštího roku. Zveřejněná fotografie je z první klapky natáčení.

Máte pocit, že všeho moc škodí, nebo se už těšíte?

Reklama