Pošta už nebude samozřejmostí. Na podzim zavře 179 poboček!

Česká pošta od října chystá masivní zavírání poboček v malých obcích. Do konce roku by jich tak mělo skončit celkem 179, nejvíce pošt zanikne v jižních Čechách.

Nahradit by je podle vedení pošty mělo motorizované doručování, komfort obyvatel venkova se ale zřejmě i tak sníží.

Rušit se budou pobočky v obcích do tisíce obyvatel, většinou v horských, příhraničních a rekreačních oblastech. „V některých případech bylo jejich využití v průměru pod jednu hodinu denně,“ vysvětlila důvod rozhodnutí mluvčí České pošty Dita Václavíková. 

Starostům se ale rozhodnutí pošty nelíbí. K nižšímu využití pošt podle nich přispívá to, že již nyní je jejich pracovní doba krátká a nevyhovující.

Na postup České pošty si proto už stěžovali u vicepremiéra Jiřího Čunka. Ten k situaci kolem České pošty plánuje jednání s ministrem vnitra Ivanem Langerem.

Nejvíce malých pošt zanikne v jižních Čechách, kde chce pošta motorizovaným doručováním nahradit 58 poboček. Následují západní Čechy se 46 pobočkami a východní Čechy, kde podnik zavře 42 pošt.

Česká pošta zeštíhlí o 2500 zaměstnanců!
Navíc Česká pošta od října propustí téměř desetinu svého personálu, především z administrativních pozic. Na mzdových nákladech si firma slibuje až roční miliardovou úsporu. Přitom ji žádná krize netíží, loni Česká pošta hospodařila se ziskem 800 milionů korun.

Reklama