Paní na úklid neboli hospodyně – je to luxus nebo nutnost, či dokonce samozřejmost?

Máme na vybranou – buď sama vytírat schody, mýt okna, žehlit hory prádla a uklízet, nebo mít ten čas pro sebe a pro svoji rodinu, jet na výlet nebo si udělat příjemný večer s přáteli.
 
Žádná cizí ženská
Asi si ani nedokážeme představit, že by v našem bytě, v naší kuchyni, ba dokonce v naší ložnici pobíhala cizí ženská. Otevírala by naše skříně, prala naše prádlo, myla po nás vanu, záchod, věděla, jaké nosíme prádlo a jaké trenýrky má náš muž nejraději. Ale na druhé straně... říkáme si, že by to nebylo marné, taková paní na úklid. Tento problém řeší stovky žen. „Je to v předsudcích,“ řekla mi nedávno moje kamarádka a pokračovala: „Překonala jsem předsudky a pochopila, že paní na úklid je skutečně lepší řešení než to nekonečné vytírání schodů a žehlení hor prádla."

Pud sebezáchovy
Život je rychlý, žijeme překotně a po náročném pracovním dni není zrovna optimální běhat doma s hadry nebo s vysavačem. Od toho jsou tu paní na úklid, které nás určitě nezruinují. Jen je třeba si dobře vybrat. Určitě není dobré jednat na vlastní pěst, ale využít služeb agentury, která za práci svých lidí v plném rozsahu ručí a není výjimkou, když uchazečky o práci hospodyň absolvují u agentury také psychologické testy. Samozřejmostí je čistý trestní rejstřík a předchozí dobré reference.

Jak jste na tom vy a paní na úklid? Zajímá vás toto téma? Máte paní na úklid, anebo byste nikoho cizího v žádném případě do svého bytu nepustila? Je to předsudek, nebo racionální úvaha?

 

Reklama